blastocysta definicja
Co to jest blastocysta. Wyjaśnienie tylko u łożyskowców (Eutheria), odpowiadająca blastuli innych.

Czy przydatne?

Co to jest blastocysta

Co oznacza BLASTOCYSTA: jama występująca tylko u łożyskowców (Eutheria), odpowiadająca blastuli innych zwierząt, z racji jednak na odrębną budowę i obszerną jamę nazywana b. Komórki b. różnicują się na ułożone powierzchniowo, często (trofoblast) i sterczące do środka jamy, przeznaczone na ciało zarodka, tak zwany węzeł zarodkowy, a więc embrioblast. (Ryc. 3)

Czym jest blastocysta znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bliźnięta Monozygotyczne:
Słownik bliźnięta jednojajowe blastocysta.
Co znaczy Bakterie Brodawkowe:
Słownik mające umiejętność wiązania azotu z powietrza, żyjące w symbiozie na przykład z roślinami motylkowymi, u których wywołują powstawanie charakterystycznych brodawek korzeniowych. B.b. (Rhizobium blastocysta.
Co znaczy Biologia:
Słownik poprzez Lamarcka J.B. znaczy naukę o żywych organizmach, roślinnych (botanika) i zwierzęcych (zoologia), ich pochodzeniu i rozwoju, współzależnościach pomiędzy nimi i środowiskiem. W b. w zależności blastocysta.
Co znaczy Bakterie Psychrofilne:
Słownik których termopreferendum (temperatury optymalne) przypada w granicach 0-20C. B.p. żyją w zimnych źródłach, głębokich jeziorach i morzach, rozwijają się również w produktach żywnościowych blastocysta.
Co znaczy Blastula:
Słownik bruzdkowania, charakteryzujące się obecnością w zarodku jamy, zw. pierwotną jamą ciała (blastocel). Budowa zewnętrzna blastuli, kształt i rozmiar blastocelu zależą od budowy jaja i metody blastocysta.
  • Dodano:
  • Autor: