jednojajowe bliźnięta definicja
Co to jest bliźnięta jednojajowe. Wyjaśnienie pochodzące z jednej ciąży, rozwinięte z tej samej.

Czy przydatne?

Co to jest bliźnięta jednojajowe

Co oznacza BLIŹNIĘTA JEDNOJAJOWE: dwa osobniki pochodzące z jednej ciąży, rozwinięte z tej samej komórki jajowej przez rozdzielenie się komórek węzła zarodkowego ( poliembrionia). B. powstałe tą drogą są zawsze tej samej płci i mają ten sam genotyp, gdyż zawierają ten sam zbiór genów pochodzący z tej samej komórki jajowej

Czym jest bliźnięta jednojajowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Brachiacja:
Słownik się po drzewach, charakterystyczny dla małp człekokształtnych, w szczególności gibbonów. B. bazuje na zwisaniu na rękach i przekładaniu ich na przemian, wzdłuż gałęzi, co skutkuje poruszanie się do bliźnięta jednojajowe.
Co znaczy Biocenoza:
Słownik występujących w określonym środowisku, tworzących pod względem funkcjonalnym wyraźną całość mającą charakterystyczną strukturę troficzną i określony model przepływu energii, a co za tym idzie bliźnięta jednojajowe.
Co znaczy Beztkankowce, Nietkankowce:
Słownik poprzez niektórych zoologów w systematyce zwierząt w obrębie wielokomórkowców (Metazoa), dotyczące organizmów, których ciało zbudowane jest z wielu komórek, lecz nie tworzy właściwej tkanki. Należą bliźnięta jednojajowe.
Co znaczy Botanika:
Słownik biologia bliźnięta jednojajowe.
Co znaczy Buczyna:
Słownik liściastych występuje w zach., płn.-zach. i płd. części Polski. Dominującym gatunkiem w warstwie drzew jest buk z udziałem świerka, jodły, a również jaworu i wiązu górskiego. B. występujące w Polsce bliźnięta jednojajowe.
  • Dodano:
  • Autor: