jednojajowe bliźnięta definicja
Co to jest bliźnięta jednojajowe. Wyjaśnienie pochodzące z jednej ciąży, rozwinięte z tej samej.

Czy przydatne?

Co to jest bliźnięta jednojajowe

Co oznacza BLIŹNIĘTA JEDNOJAJOWE: dwa osobniki pochodzące z jednej ciąży, rozwinięte z tej samej komórki jajowej przez rozdzielenie się komórek węzła zarodkowego ( poliembrionia). B. powstałe tą drogą są zawsze tej samej płci i mają ten sam genotyp, gdyż zawierają ten sam zbiór genów pochodzący z tej samej komórki jajowej

Czym jest bliźnięta jednojajowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Denitryfikacyjne:
Słownik bakterie działające odwrotnie niż bakterie nitryfikacyjne; żyją w wilgotnych glebach i w wodzie, rozkładają azotany do tlenków azotu albo azotu cząsteczkowego, który uchodzi do atmosfery bliźnięta jednojajowe.
Co znaczy Biologia:
Słownik poprzez Lamarcka J.B. znaczy naukę o żywych organizmach, roślinnych (botanika) i zwierzęcych (zoologia), ich pochodzeniu i rozwoju, współzależnościach pomiędzy nimi i środowiskiem. W b. w zależności bliźnięta jednojajowe.
Co znaczy Błonnik:
Słownik celuloza bliźnięta jednojajowe.
Co znaczy Biosfera:
Słownik część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera) zamieszkiwana poprzez organizmy żywe (owady, pajęczaki, ptaki, nietoperze). Zagęszczenie organizmów w troposferze jest znacząco bliźnięta jednojajowe.
Co znaczy Bakterie Purpurowe:
Słownik fotosyntetyzujące, które wykorzystują światło jako źródło energii, lecz mogą żyć w warunkach beztlenowych; nie wytwarzają tlenu jako produktu ubocznego, a w ciemności mogą zachowywać się jak bliźnięta jednojajowe.
  • Dodano:
  • Autor: