bruzdkowanie definicja
Co to jest bruzdkowanie. Wyjaśnienie rozwoju zarodkowego opierający na wielokrotnych podziałach.

Czy przydatne?

Co to jest bruzdkowanie

Co oznacza BRUZDKOWANIE: pierwszy faza rozwoju zarodkowego opierający na wielokrotnych podziałach mitotycznych zachodzących po zapłodnieniu lub wskutek naturalnej albo sztucznej aktywacji. W momencie b. zarodek nie rośnie (z wyjątkiem ssaków) i nie wymienia swojego kształtu. Rezultatem I podziału mitotycznego (start b.) są dwie komórki potomne, które dzieląc się wielokrotnie, przechodzą w stadium blastuli (koniec b.). Między tymi dwoma fazami wyróżnia się stadium moruli (jaja bruzdkujące kompletnie). Komórki powstałe wskutek b. nazywa się blastomerami. Wyróżniamy: b. całkowite w jajach oligolecytalnych i mezolecytalnych i b. częściowe w jajach polilecytalnych ( komórka jajowa). Jeśli blastomery mają jednakowy kształt i rozmiar, b. tytułujemy równomiernym, jeśli są zróżnicowane na makroblastomery i mikroblastomery - b. tytułujemy nierównomiernym. (Ryc. 7)

Czym jest bruzdkowanie znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bioindykatory:
Słownik wskaźniki (gatunki wskaźnikowe) zanieczyszczenia środowiska. Do zwierząt i roślin wrażliwych na działanie zanieczyszczeń wody należą między innymi: dafnia (skorupiaki), gupik i pstrąg potokowy (ryby bruzdkowanie.
Co znaczy Biliwerdyna:
Słownik żółć bruzdkowanie.
Co znaczy Bliźnięta Dwujajowe:
Słownik pochodzące z jednej ciąży, powstałe z dwóch odrębnych komórek jajowych zapłodnionych w tym samym czasie poprzez dwa różne plemniki. Takie bliźnięta mają inne genotypy i mogą być różnej płci. W ten bruzdkowanie.
Co znaczy Błona Śluzowa:
Słownik śluzówka bruzdkowanie.
Co znaczy Bakterie Siarkowe:
Słownik utleniające zredukowane formy siarki (siarczki, czysta siarka) do siarczanów (H2S S, S SO4-2). Spotykane są w wodach zanieczyszczonych, gdzie zachodzą mechanizmy gnilne i gromadzi się siarkowodór (na bruzdkowanie.
  • Dodano:
  • Autor: