kalamity definicja
Co to jest kalamity. Wyjaśnienie należące do podgromady skrzypowych (Sphenophytina); osiągały.

Czy przydatne?

Co to jest kalamity

Co oznacza KALAMITY: wymarłe rośliny należące do podgromady skrzypowych (Sphenophytina); osiągały wysokość 30 m; charakteryzowały się okółkowym rozgałęzieniem i ulistnieniem. Intensywny wzrost na grubość zachodził dzięki tkance twórczej zlokalizowanej w walcu osiowym i w korze. K. rozmnażały się dzięki zarodników. Żyły raczej w karbonie ( ery i okresy geologiczne) i stanowiły ważny składnik lasów węglowych

Czym jest kalamity znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komórka Inicjalna:
Słownik merystematyczna typowa dla merystemów wzrostu nieograniczonego funkcjonujących poprzez całe życie rośliny. Wskutek podziałów k.i. powstaje zawsze jedna nowa k.i. i druga komórka, której pochodne kalamity.
Co znaczy Kanał Półkolisty:
Słownik struktura występująca w uchu wewnętrznym (błędniku błoniastym) kręgowców. U ryb i kręgowców czworonożnych obecne są trzy k.p., u pozostałych kręgowców - dwa kalamity.
Co znaczy Kariogamia:
Słownik mechanizm opierający na zlewaniu się haploidalnych jąder komórki jajowej i plemnika; zachodzi w ostatniej fazie zapłodnienia kalamity.
Co znaczy Kaloza:
Słownik glukozy czasowo pojawiający się w ścianie komórkowej. Zasklepia rurki sitowe łyka w okresie spoczynku roślin albo po utracie umiejętności przewodzenia. Powstaje również w ścianach komórek kalamity.
Co znaczy Kokon:
Słownik oprzęd kalamity.
  • Dodano:
  • Autor: