hipogeiczne kiełkowanie definicja
Co to jest kiełkowanie hipogeiczne. Wyjaśnienie kiełkowanie nasion, gdzie wydłuża się część.

Czy przydatne?

Co to jest kiełkowanie hipogeiczne

Co oznacza KIEŁKOWANIE HIPOGEICZNE: podziemne kiełkowanie nasion, gdzie wydłuża się część nadliścieniowa epikotyl. U tych nasion liścienie pozostają w glebie, a powyżej jej powierzchnię wydostaje się jedynie epikotyl, czerpiąc początkowo substancje zapasowe z liścieni. K.h. występuje między innymi u nasion traw, zbóż i grochu. Zobacz także: kiełkowanie epigeiczne

Czym jest kiełkowanie hipogeiczne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kłącze:
Słownik podziemny, składający się z łodygi i łuskowatych, uwstecznionych liści. Może stanowić organ przetrwalnikowy i organ wykorzystywany do rozmnażania wegetatywnego. K. występuje między innymi u rabarbaru kiełkowanie hipogeiczne.
Co znaczy Kosmówka:
Słownik stopniu zewnętrzna błona płodowa. Otacza owodnię z zarodkiem, omocznię i pęcherzyk żółtkowy. U ssaków pokryta kosmkami. U łożyskowców (Eutheria) kosmki wnikające w śluzówkę macicy uczestniczą w kiełkowanie hipogeiczne.
Co znaczy Kolchicyna:
Słownik związek z ekipy alkaloidów, występujący w tkankach zimowita jesiennego. Wywołuje zaburzenia w przebiegu mitozy i mejozy. Służąca w lecznictwie. W rolnictwie używana przy produkcji odmian kiełkowanie hipogeiczne.
Co znaczy Kinetochor:
Słownik obszar w obrębie centromeru chromosomu; miejsce, do którego przyczepiają się włókna wrzeciona podziałowego w trakcie mejozy albo mitozy kiełkowanie hipogeiczne.
Co znaczy Komórki Śródmiąższowe Leydiga:
Słownik jądra kiełkowanie hipogeiczne.
  • Dodano:
  • Autor: