piersiowa klatka definicja
Co to jest klatka piersiowa. Wyjaśnienie charakterystyczna dla owodniowców (Amniota), zbudowana z.

Czy przydatne?

Co to jest klatka piersiowa

Co oznacza KLATKA PIERSIOWA: część szkieletu charakterystyczna dla owodniowców (Amniota), zbudowana z kręgów piersiowych kręgosłupa, żeber i mostka ( szkielet kręgowców). U ssaków oddzielona od jamy brzusznej przeponą. Stanowi podporę dla obręczy barkowej i odnóży przednich. Odgrywa ważną rolę w procesie oddychania. W obrębie k.p. znajdują się serce i płuca

Czym jest klatka piersiowa znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Karoteny:
Słownik karotenoidów. Są węglowodorami. Występują najczęściej w formie mieszaniny -karotenu i -karotenu i - u glonów - -karotenu. W dojrzałych pomidorach aktualny jest czerwony likopen. K. są prowitaminami klatka piersiowa co znaczy.
Co znaczy Komensalizm:
Słownik polegająca na okresowym albo trwałym współżyciu dwóch organizmów reprezentujących odrębne gatunki, gdzie korzyści czerpie tylko jeden z partnerów, zw. komensalem. Dla drugiego z partnerów zależność klatka piersiowa krzyżówka.
Co znaczy Keratynizacja:
Słownik rogowacenie klatka piersiowa co to jest.
Co znaczy Komórki Gwiaździste:
Słownik astrocyty klatka piersiowa słownik.
Co znaczy Korzenie Oddechowe:
Słownik korzeni podziemnych wyrastające powyżej powierzchnię podłoża i wykorzystywane do pobierania tlenu. Powietrze wnikające do k.o. przekazywane jest przez mechanizm kanalików miękiszu powietrznego do klatka piersiowa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: