klonowanie definicja
Co to jest klonowanie. Wyjaśnienie rozmnażanie jednej komórki albo jednego osobnika prowadzące do.

Czy przydatne?

Co to jest klonowanie

Co oznacza KLONOWANIE: wegetatywne rozmnażanie jednej komórki albo jednego osobnika prowadzące do stworzenia wielu komórek albo organizmów potomnych o takim samym składzie genowym. Ma na celu utrwalenie cech osobników wyróżniających się. U roślin k. bazuje między innymi na szczepieniu stosowanym na szeroką skalę w sadownictwie. U zwierząt służący jest zabieg pobudzania do podziałów komórki jajowej, której jądro zastąpione zostało jądrem komórki somatycznej

Czym jest klonowanie znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Królestwo:
Słownik kategoria systematyczna klonowanie.
Co znaczy Kodon:
Słownik następnych nukleotydów (tak zwany tryplet) zawartych w łańcuchu DNA (albo RNA) i wyznaczających odpowiedni aminokwas ((albo stanowiących ((tak zwany kodon terminujący (kodon STOP), będący sygnałem do klonowanie.
Co znaczy Klimakterium:
Słownik obniżania umiejętności rozrodczych samicy aż do całkowitego ich zaniku. K. wiąże się z unieczynnieniem jajników i jest sterowane hormonalnie; kończy się ostatnią owulacją i miesiączką klonowanie.
Co znaczy Kolce:
Słownik u roślin wytwory skórki i warstw bezpośrednio pod nią leżących. W przeciwieństwie od cierni nie są połączone z wnętrzem organu wiązkami przewodzącymi; w miarę łatwo się odrywają; na przykład k. róży klonowanie.
Co znaczy Komórka:
Słownik jednostka strukturalna organizmu żywego, ograniczona błoną komórkową (u zwierząt) albo błoną i ścianą komórkową (u roślin, bakterii i grzybów). Może funkcjonować jako niezależny organizm (organizmy klonowanie.
  • Dodano:
  • Autor: