kolonia definicja
Co to jest kolonia. Wyjaśnienie organizmów należących do tego samego gatunku, połączonych ze sobą i.

Czy przydatne?

Co to jest kolonia

Co oznacza KOLONIA: 1) skupienie organizmów należących do tego samego gatunku, połączonych ze sobą i tworzących funkcjonalną całość. Organizmy wchodzące w skład k. mogą być jednakowe albo zróżnicowane pod względem morfologicznym i fizjologicznym. K. występują między innymi u glonów, grzybów, sinic, bakterii, pierwotniaków, jamochłonów; 2) u owadów socjalnych (pszczoły, mrówki, termity) - spora liczba osobników jednego gatunku tworzących zorganizowaną grupę społeczną; 3) ekipa wolno żyjących organizmów należących do tego samego gatunku, skupionych na określonym terenie i pełniących w danym czasie te same funkcje życiowe, na przykład k. lęgowa ptaków; 4) w mikrobiologii - ekipa bakterii albo grzybów hodowanych na odpowiedniej pożywce

Czym jest kolonia znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Konflikt Serologiczny:
Słownik antygenowa między krwią matki i płodu związana z obecnością w erytrocytach ( krew) antygenu D warunkującego stworzenie czynnika Rh. U osobników posiadających antygen D krew oznaczana jest symbolem Rh kolonia co znaczy.
Co znaczy Kompleks Antygen-Przeciwciało:
Słownik wskutek przyłączenia antygenu do przeciwciała. Specjalne struktury, tak zwany determinanty (hapteny), znajdujące się na powierzchni antygenu, łączą się z odpowiednimi, pasującymi miejscami wiązania kolonia krzyżówka.
Co znaczy Komórki Nabłonkowo-Mięśniowe:
Słownik w ektodermie i endodermie jamochłonów (Coelenterata); okrywają ciało i wyściełają wnętrze jamy chłonąco-trawiącej. U podstawy wyposażone są w wyrostki z kurczliwymi włókienkami mięśniowymi (gładkimi kolonia co to jest.
Co znaczy Karaluchy:
Słownik karaczany kolonia słownik.
Co znaczy Khorana Har Gobind:
Słownik amer. chemik pochodzenia hind.; badacz zagadnień dotyczących syntezy DNA, autor sztucznego genu, laureat Nagrody Nobla za wyjaśnienie kodu genetycznego i jego roli w syntezie białek kolonia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: