sitowa komórka definicja
Co to jest komórka sitowa. Wyjaśnienie zwakuolizowana komórka przewodząca produkty asymilacji u.

Czy przydatne?

Co to jest komórka sitowa

Co oznacza KOMÓRKA SITOWA: żywa, silnie zwakuolizowana komórka przewodząca produkty asymilacji u paprotników i nagonasiennych. Celulozowa ściana k.s. jest perforowana (tak zwany pola sitowe), a przechodzące poprzez nie wypustki cytoplazmy łączą sąsiadujące komórki

Czym jest komórka sitowa znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kotylozaury:
Słownik gady komórka sitowa co znaczy.
Co znaczy Kądziołki:
Słownik przekształcone odnóża występujące na brzusznej stronie odwłoka pająków w liczbie trzech albo czterech par; w k. mają ujście gruczoły przędne, których wydzielina służy do produkcji nici pajęczej komórka sitowa krzyżówka.
Co znaczy Krtań:
Słownik układu oddechowego kręgowców. U ryb dwudysznych k. wykształcona jest w formie otworu znajdującego się na brzusznej stronie przełyku i otoczonego mięśniami gładkimi. Nie zawiera przedmiotów komórka sitowa co to jest.
Co znaczy Klonowanie Genów:
Słownik namnażanie genów opierające na replikacji odcinków DNA wprowadzonych uprzednio do chromosomów bakterii, bakteriofagów albo plazmidów komórka sitowa słownik.
Co znaczy Korzeń:
Słownik najczęściej podziemny, dzięki któremu roślina przytwierdza się do podłoża i pobiera sole mineralne i wodę. Na szczycie k. znajduje się merystem wierzchołkowy ( merystemy) okryty czapeczką korzeniową komórka sitowa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: