przeciwciało antygen kompleks definicja
Co to jest kompleks antygen-przeciwciało. Wyjaśnienie wskutek przyłączenia antygenu do przeciwciała.

Czy przydatne?

Co to jest kompleks antygen-przeciwciało

Co oznacza KOMPLEKS ANTYGEN-PRZECIWCIAŁO: kompleks utworzony wskutek przyłączenia antygenu do przeciwciała. Specjalne struktury, tak zwany determinanty (hapteny), znajdujące się na powierzchni antygenu, łączą się z odpowiednimi, pasującymi miejscami wiązania swoistego przeciwciała. Reakcja antygen-przeciwciało może zachodzić na drodze aglutynacji, precypitacji albo lizy. K.a.-p. jest nieaktywny

Czym jest kompleks antygen-przeciwciało znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komórki Chloragogenowe:
Słownik komórki skupione w rejonie jelita i naczyń krwionośnych u pierścienic (Annelida); w okolicy funkcji wydalniczych mogą pełnić funkcje magazynujące i odżywcze kompleks antygen-przeciwciało co znaczy.
Co znaczy Koagulacja:
Słownik łączenie się cząstek koloidalnych w większe skupienia prowadzące do wytrącenia się etapy rozproszonej z etapy rozpraszającej kompleks antygen-przeciwciało krzyżówka.
Co znaczy Karłowatość:
Słownik dla danego gatunku wymiary ciała osobników dorosłych. K. może być spowodowana niepoprawną gospodarką hormonalną, na przykład zmniejszonym wydzielaniem somatotropiny w okresie wzrostu kośćca. Zobacz kompleks antygen-przeciwciało co to jest.
Co znaczy Kinetochor:
Słownik obszar w obrębie centromeru chromosomu; miejsce, do którego przyczepiają się włókna wrzeciona podziałowego w trakcie mejozy albo mitozy kompleks antygen-przeciwciało słownik.
Co znaczy Komórki Rozrodcze:
Słownik 1) powstałe wskutek mejozy wyspecjalizowane komórki wykorzystywane do rozrodu płciowego; 2) gamety; 3) zarodniki roślin wykorzystywane do rozmnażania bezpłciowego kompleks antygen-przeciwciało czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: