konkurencja definicja
Co to jest konkurencja. Wyjaśnienie dwóch albo więcej organizmów tego samego albo różnych gatunków.

Czy przydatne?

Co to jest konkurencja

Co oznacza KONKURENCJA: współzawodniczenie dwóch albo więcej organizmów tego samego albo różnych gatunków, zajmujących wspólną niszę ekologiczną, o konieczne do życia czynniki (jest to pokarm, przestrzeń życiową, światło), występujące w ograniczonych ilościach. K. może prowadzić do wyparcia jednego z konkurentów albo do tak zwany adaptacji selektywnej, polegającej na niewielkich modyfikacjach wymogów konkurentów, pozwalających na osłabienie współzawodnictwa

Czym jest konkurencja znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kowadełko:
Słownik kostki słuchowe konkurencja.
Co znaczy Kielich:
Słownik kwiat konkurencja.
Co znaczy Kwiatostany:
Słownik na pędach. Wyróżnia się k. groniaste i k. wierzchotkowe. Kryterium podziału stanowi sposób rozgałęzienia k. i osadzenie kwiatów. K. groniaste charakteryzują się rozgałęzieniami jednoosiowymi konkurencja.
Co znaczy Korelacja:
Słownik niektórymi cechami budowy i funkcjami organizmów żywych, na przykład zależność między pneumatycznym charakterem kości a zdolnością do lotu u ptaków. Zasada k. sformułowana poprzez Cuviera G. znalazła konkurencja.
Co znaczy Kategoria Systematyczna:
Słownik szczebel w hierarchii organizmów żywych, skupiający organizmy sklasyfikowane na podstawie podobieństwa i pokrewieństwa. Reguły klasyfikacji zostały wprowadzone poprzez Linneusza K. w XVIII w. W konkurencja.
  • Dodano:
  • Autor: