koralowce definicja
Co to jest koralowce. Wyjaśnienie reprezentująca typ parzydełkowców (Cnidaria). K. żyją w wodach.

Czy przydatne?

Co to jest koralowce

Co oznacza KORALOWCE: gromada reprezentująca typ parzydełkowców (Cnidaria). K. żyją w wodach słonych, zwykle w strefie przydennej. Występują wyłącznie w formie polipa. Jama chłonąco-trawiąca poprzedzielana jest całkowitymi albo częściowymi przegrodami. Przewarzająca część k. posiada szkielet wapienny zbudowany z węglanu wapnia. Żyją pojedynczo albo kolonijnie. Są rozdzielnopłciowe. Rozmnażają się na drodze płciowej i bezpłciowej. Do k. należą między innymi madreporowce - sześciopromienne k. z rzędu koralowców kamiennych (Scleractinia; syn.: Madreporaria), obejmujące około 2,5 tys. współcześnie żyjących gatunków. Madreporowce zasiedlają morza o temperaturze wody ponad 20C. Reprezentowane są raczej poprzez formy kolonijne. Wydzielają zewnętrzny szkielet wapienny (regularnie z licznymi odgałęzieniami) i odgrywają kluczową rolę w tworzeniu raf koralowych. K. nie posiadającymi wapiennego szkieletu są ukwiały (Actiniaria). Zobacz także: rafy koralowe

Czym jest koralowce znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kaktusy:
Słownik sukulenty koralowce co to jest.
Co znaczy Keratynizacja:
Słownik rogowacenie koralowce definicja.
Co znaczy Kwas Askorbinowy:
Słownik witaminy koralowce co znaczy.
Co znaczy Komórki Purkyněgo:
Słownik bardzo spore neurony kojarzeniowe móżdżku, zaopatrzone w liczne, silnie rozgałęzione dendryty koralowce słownik.
Co znaczy Kolce:
Słownik u roślin wytwory skórki i warstw bezpośrednio pod nią leżących. W przeciwieństwie od cierni nie są połączone z wnętrzem organu wiązkami przewodzącymi; w miarę łatwo się odrywają; na przykład k. róży koralowce znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: