korek definicja
Co to jest korek. Wyjaśnienie występująca w starszych częściach korzeni i łodyg; powstaje z.

Czy przydatne?

Co to jest korek

Co oznacza KOREK: tkanka okrywająca, występująca w starszych częściach korzeni i łodyg; powstaje z merystemu bocznego (miazgi korkotwórczej) i zastępuje skórkę. K. jest zbudowany z martwych komórek, ściśle do siebie przylegających i wypełnionych powietrzem. Chroni wnętrze organu przed nadmiernym parowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Występujące w k. przetchlinki umożliwiają wymianę gazową

Czym jest korek znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kiełkowanie Hipogeiczne:
Słownik kiełkowanie nasion, gdzie wydłuża się część nadliścieniowa epikotyl. U tych nasion liścienie pozostają w glebie, a powyżej jej powierzchnię wydostaje się jedynie epikotyl, czerpiąc początkowo korek co to jest.
Co znaczy Koleoptyl:
Słownik poprzez w najwyższym stopniu zewnętrzny liść otaczający merystem wierzchołkowy pędu w zarodkach traw. W momencie kiełkowania poprzez pewien czas rośnie wspólnie z zarodkiem, osiągając kilka korek definicja.
Co znaczy Knidoblasty:
Słownik parzydełka korek co znaczy.
Co znaczy Kwaśne Deszcze:
Słownik o pH < 5,6. Zawierają pochłonięte z atmosfery substancje, między innymi dwutlenek siarki, siarkowodór, tlenki azotu i dwutlenek węgla, wyemitowane w trakcie spalania surowców energetycznych albo w korek słownik.
Co znaczy Kanibalizm:
Słownik zdarzenie opierające na zjadaniu osobników będących przedstawicielami własnego gatunku. K. spotykany jest regularnie u bezkręgowców drapieżnych; u wielu gatunków pojawia się w okresie głodu korek znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: