korek definicja
Co to jest korek. Wyjaśnienie występująca w starszych częściach korzeni i łodyg; powstaje z.

Czy przydatne?

Co to jest korek

Co oznacza KOREK: tkanka okrywająca, występująca w starszych częściach korzeni i łodyg; powstaje z merystemu bocznego (miazgi korkotwórczej) i zastępuje skórkę. K. jest zbudowany z martwych komórek, ściśle do siebie przylegających i wypełnionych powietrzem. Chroni wnętrze organu przed nadmiernym parowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Występujące w k. przetchlinki umożliwiają wymianę gazową

Czym jest korek znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kifoza:
Słownik kręgosłup korek co znaczy.
Co znaczy Kofaktory:
Słownik substancje niebiałkowe współdziałające w reakcjach enzymatycznych i wspomagające własną aktywnością białko; k. są między innymi ekipy prostetyczne, koenzymy (NAD, NADP, koenzym A korek krzyżówka.
Co znaczy Korzenionóżki:
Słownik jednokomórkowych, które poruszają się i odżywiają dzięki nibynóżek; pobieranie pokarmu dzieje się na drodze fagocytozy. Reprezentowane są poprzez wolno żyjące gatunki glebowe, słodkowodne i morskie i korek co to jest.
Co znaczy Komora Serca:
Słownik serce korek słownik.
Co znaczy Kategoria Systematyczna:
Słownik szczebel w hierarchii organizmów żywych, skupiający organizmy sklasyfikowane na podstawie podobieństwa i pokrewieństwa. Reguły klasyfikacji zostały wprowadzone poprzez Linneusza K. w XVIII w. W korek czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: