krasnorosty definicja
Co to jest krasnorosty. Wyjaśnienie obejmująca glony (przeważnie wielokomórkowe) żyjące raczej w.

Czy przydatne?

Co to jest krasnorosty

Co oznacza KRASNOROSTY: gromada roślin obejmująca glony (przeważnie wielokomórkowe) żyjące raczej w środowisku morskim. Zawierają barwniki asymilacyjne, których kolekcja decyduje o zabarwieniu rośliny. Wskutek asymilacji tworzą materiał zapasowy, tak zwany skrobię krasnorostową. K. rozmnażają się bezpłciowo i płciowo; u niektórych form występuje przemiana pokoleń. Komórki jajowe powstają w lęgniach, zw. karpogoniami, gamety męskie tworzone są w spermatangiach

Czym jest krasnorosty znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Karioplazma:
Słownik jądro komórkowe krasnorosty co znaczy.
Co znaczy Kserofile:
Słownik organizmy przystosowane do życia w środowisku suchym; charakteryzują się oszczędną gospodarką wodną; k. są wybrane owady, pajęczaki, gady, ssaki; w odniesieniu do roślin służący jest termin kserofity krasnorosty krzyżówka.
Co znaczy Kortykosteron:
Słownik hormony zwierzęce krasnorosty co to jest.
Co znaczy Kosmobiologia:
Słownik dział biologii zajmujący się badaniem form życia we wszechświecie i wpływem warunków przestrzeni kosmicznej na organizmy żywe krasnorosty słownik.
Co znaczy Kiełkowanie Hipogeiczne:
Słownik kiełkowanie nasion, gdzie wydłuża się część nadliścieniowa epikotyl. U tych nasion liścienie pozostają w glebie, a powyżej jej powierzchnię wydostaje się jedynie epikotyl, czerpiąc początkowo krasnorosty czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: