krasnorosty definicja
Co to jest krasnorosty. Wyjaśnienie obejmująca glony (przeważnie wielokomórkowe) żyjące raczej w.

Czy przydatne?

Co to jest krasnorosty

Co oznacza KRASNOROSTY: gromada roślin obejmująca glony (przeważnie wielokomórkowe) żyjące raczej w środowisku morskim. Zawierają barwniki asymilacyjne, których kolekcja decyduje o zabarwieniu rośliny. Wskutek asymilacji tworzą materiał zapasowy, tak zwany skrobię krasnorostową. K. rozmnażają się bezpłciowo i płciowo; u niektórych form występuje przemiana pokoleń. Komórki jajowe powstają w lęgniach, zw. karpogoniami, gamety męskie tworzone są w spermatangiach

Czym jest krasnorosty znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Klimakterium:
Słownik obniżania umiejętności rozrodczych samicy aż do całkowitego ich zaniku. K. wiąże się z unieczynnieniem jajników i jest sterowane hormonalnie; kończy się ostatnią owulacją i miesiączką krasnorosty.
Co znaczy Konkurencja:
Słownik dwóch albo więcej organizmów tego samego albo różnych gatunków, zajmujących wspólną niszę ekologiczną, o konieczne do życia czynniki (jest to pokarm, przestrzeń życiową, światło), występujące w krasnorosty.
Co znaczy Kategoria Systematyczna:
Słownik szczebel w hierarchii organizmów żywych, skupiający organizmy sklasyfikowane na podstawie podobieństwa i pokrewieństwa. Reguły klasyfikacji zostały wprowadzone poprzez Linneusza K. w XVIII w. W krasnorosty.
Co znaczy Kieszonka Oddechowa:
Słownik rozszerzenie jamy skrzelowej występujące u niektórych, oddychających powietrzem, ryb kostnoszkieletowych (Osteichthyes krasnorosty.
Co znaczy Koprofagi:
Słownik odżywiające się odchodami. Pośród bezkręgowców koprofagami są na przykład wybrane chrząszcze żywiące się odchodami innych zwierząt. Liczne gryzonie i zającokształtne są k. zjadającymi swoje odchody krasnorosty.
  • Dodano:
  • Autor: