kserofile definicja
Co to jest kserofile. Wyjaśnienie przystosowane do życia w środowisku suchym; charakteryzują się.

Czy przydatne?

Co to jest kserofile

Co oznacza KSEROFILE: organizmy przystosowane do życia w środowisku suchym; charakteryzują się oszczędną gospodarką wodną; k. są wybrane owady, pajęczaki, gady, ssaki; w odniesieniu do roślin służący jest termin kserofity

Czym jest kserofile znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kreacjonizm:
Słownik że stworzenie życia na ziemi było dziełem powstania, a liczba gatunków została ustalona w trakcie aktu twórczego. K. panował do czasu stworzenia teorii ewolucji organizmów. Zwolennikiem k. był kserofile.
Co znaczy Komórki Plemnikowe:
Słownik jądra plemnikowe kserofile.
Co znaczy Kwiatostany:
Słownik na pędach. Wyróżnia się k. groniaste i k. wierzchotkowe. Kryterium podziału stanowi sposób rozgałęzienia k. i osadzenie kwiatów. K. groniaste charakteryzują się rozgałęzieniami jednoosiowymi kserofile.
Co znaczy Konsumenci:
Słownik w łańcuchu pokarmowym ekipa organizmów odżywiających się żywą substancją organiczną; zajmują miejsce między producentami a reducentami kserofile.
Co znaczy Kosmki Jelitowe:
Słownik wewnętrznej ściany jelita cienkiego ptaków i ssaków. Zawierają naczynia krwionośne i naczynia limfatyczne. Zwiększają powierzchnię chłonną jelita. U człowieka k.j. osiągają około 1 mm długości kserofile.
  • Dodano:
  • Autor: