moczowy kwas definicja
Co to jest kwas moczowy. Wyjaśnienie azotowych produktów wydalniczych, wydalany poprzez owady.

Czy przydatne?

Co to jest kwas moczowy

Co oznacza KWAS MOCZOWY: kluczowy składnik azotowych produktów wydalniczych, wydalany poprzez owady, ślimaki lądowe, gady i ptaki. Tworzy bezbarwne kryształy; z racji na słabą rozpuszczalność w wodzie wytrąca się w formie osadu po odfiltrowaniu wody z moczu. Wydalanie k.m. u wielu zwierząt jest adaptacją do ubogich w wodę, suchych środowisk lądowych. Zobacz także: zwierzęta urikoteliczne

Czym jest kwas moczowy znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kationy:
Słownik jony naładowane dodatnio; w momencie elektrolizy wędrują do katody kwas moczowy co znaczy.
Co znaczy Krtań:
Słownik układu oddechowego kręgowców. U ryb dwudysznych k. wykształcona jest w formie otworu znajdującego się na brzusznej stronie przełyku i otoczonego mięśniami gładkimi. Nie zawiera przedmiotów kwas moczowy krzyżówka.
Co znaczy Kantarofilia:
Słownik poprzez chrząszcze. Zdarzenie znane od górnego triasu i uważane za cechę pierwotną. K. występuje między innymi u przedstawicieli z rzędu piwoniowców (Paeoniales) rosnących w państwach tropikalnych kwas moczowy co to jest.
Co znaczy Kiełkowanie:
Słownik rozwoju rośliny zachodząca w warunkach odpowiedniej temperatury i wilgotności. Bazuje na pobieraniu wody poprzez nasienie i wznowieniu aktywności zarodka. Intensywny przyrost zarodka prowadzi do jego kwas moczowy słownik.
Co znaczy Kalamity:
Słownik należące do podgromady skrzypowych (Sphenophytina); osiągały wysokość 30 m; charakteryzowały się okółkowym rozgałęzieniem i ulistnieniem. Intensywny wzrost na grubość zachodził dzięki tkance twórczej kwas moczowy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: