moczowy kwas definicja
Co to jest kwas moczowy. Wyjaśnienie azotowych produktów wydalniczych, wydalany poprzez owady.

Czy przydatne?

Co to jest kwas moczowy

Co oznacza KWAS MOCZOWY: kluczowy składnik azotowych produktów wydalniczych, wydalany poprzez owady, ślimaki lądowe, gady i ptaki. Tworzy bezbarwne kryształy; z racji na słabą rozpuszczalność w wodzie wytrąca się w formie osadu po odfiltrowaniu wody z moczu. Wydalanie k.m. u wielu zwierząt jest adaptacją do ubogich w wodę, suchych środowisk lądowych. Zobacz także: zwierzęta urikoteliczne

Czym jest kwas moczowy znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Klonowanie Genów:
Słownik namnażanie genów opierające na replikacji odcinków DNA wprowadzonych uprzednio do chromosomów bakterii, bakteriofagów albo plazmidów kwas moczowy.
Co znaczy Kumaryna:
Słownik organiczna o zapachu świeżego siana, występująca między innymi w trawach, roślinach motylkowatych i baldaszkowatych. K. jest naturalnym inhibitorem kiełkowania nasion. Znajduje wykorzystanie w kwas moczowy.
Co znaczy Kanały Volkmanna:
Słownik tkanka kostna kwas moczowy.
Co znaczy Kolagen:
Słownik ekipy skleroprotein; występuje w tkance łącznej. Cząsteczki k. zbudowane są z trzech łańcuchów polipeptydowych, spiralnie zwiniętych i połączonych wiązaniami wodorowymi. K. jest odporny na działanie kwas moczowy.
Co znaczy Kanał Półkolisty:
Słownik struktura występująca w uchu wewnętrznym (błędniku błoniastym) kręgowców. U ryb i kręgowców czworonożnych obecne są trzy k.p., u pozostałych kręgowców - dwa kwas moczowy.
  • Dodano:
  • Autor: