lezmanioza definicja
Co to jest leiszmanioza. Wyjaśnienie poprzez wiciowce zwierzęce z rodzaju Leishmania. Atakuje.

Czy przydatne?

Co to jest leiszmanioza

Co oznacza LEISZMANIOZA: choroba wywoływana poprzez wiciowce zwierzęce z rodzaju Leishmania. Atakuje narządy miąższowe albo skórę. L. skórna (pendynka), rozpowszechniona w Afryce, Europie i Azji, wywoływana jest poprzez L. tropica. Skutkuje owrzodzenia skóry. L. brazylijska wywoływana jest poprzez L. brasiliensis. Zmiany chorobowe dotyczą błony śluzowej j. ustnej, nosa i gardła. Przenosicielami l. są muchówki z rodzaju Phlebotomus. L. Zobacz także: kala-azar

Czym jest leiszmanioza znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Larwa:
Słownik postembrionalne w cyklu rozwojowym wielu zwierząt bezkręgowych i niektórych kręgowców (kręgoustych, ryb, płazów). Występuje u tych zwierząt, u których zasobność jaja w składniki odżywcze jest leiszmanioza.
Co znaczy Liofilizacja:
Słownik na odwodnieniu związku. L. przeprowadza się przez zamrożenie związku i sublimację stworzonych kryształków lodu w próżni. Ponowny kontakt z wodą prowadzi do odzyskania pierwotnych właściwości związku leiszmanioza.
Co znaczy Lamarkizm:
Słownik Lamarck Jean B leiszmanioza.
Co znaczy Laktoza:
Słownik występujący w mleku wszystkich ssaków. Zbudowana z cząsteczki glukozy i galaktozy, połączonych wiązaniem -galaktozydowym. W jogurcie l. przekształcana jest pod wpływem bakterii w kwas mlekowy leiszmanioza.
Co znaczy Lizyna:
Słownik aminokwasy leiszmanioza.
  • Dodano:
  • Autor: