jajowodu lejek definicja
Co to jest lejek jajowodu. Wyjaśnienie jajowodu znajdujący się bezpośrednio za otworem brzusznym.

Czy przydatne?

Co to jest lejek jajowodu

Co oznacza LEJEK JAJOWODU: pierwszy odcinek jajowodu znajdujący się bezpośrednio za otworem brzusznym jajowodu. U niektórych kręgowców ma kształt lejka. U człowieka każdy lejek obejmuje część jednego z jajników. Ujście lejka nie kontaktuje się bezpośrednio z jajnikiem. Komórki jajowe wydostające się z jajnika trafiają do jamy ciała, a stąd, pod wpływem prądów produkowanych poprzez rzęski nabłonka jajowodu, przedostają się do l.j

Czym jest lejek jajowodu znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Limfocyty:
Słownik agranulocyty lejek jajowodu.
Co znaczy Liofilizacja:
Słownik na odwodnieniu związku. L. przeprowadza się przez zamrożenie związku i sublimację stworzonych kryształków lodu w próżni. Ponowny kontakt z wodą prowadzi do odzyskania pierwotnych właściwości związku lejek jajowodu.
Co znaczy Lasostep:
Słownik charakterystyczna dla strefy przejściowej między lasem a stepem. Występuje między innymi we wsch. Europie, na Uralu i Syberii. Miejsca wilgotniejsze porasta las liściasty, na obszarach bardziej lejek jajowodu.
Co znaczy Leiszmanioza:
Słownik poprzez wiciowce zwierzęce z rodzaju Leishmania. Atakuje narządy miąższowe albo skórę. L. skórna (pendynka), rozpowszechniona w Afryce, Europie i Azji, wywoływana jest poprzez L. tropica. Skutkuje lejek jajowodu.
Co znaczy Lepidopterologia:
Słownik dział zoologii; edukacja o motylach (Lepidoptera lejek jajowodu.
  • Dodano:
  • Autor: