perłowa macica definicja
Co to jest macica perłowa. Wyjaśnienie stopniu wewnętrzna warstwa muszli mięczaków, zbudowana z.

Czy przydatne?

Co to jest macica perłowa

Co oznacza MACICA PERŁOWA: w najwyższym stopniu wewnętrzna warstwa muszli mięczaków, zbudowana z węglanu wapnia i odkładana w formie cienkich blaszek poprzez nabłonek płaszcza. Sposób ułożenia blaszek daje sukces silnego załamywania światła. U małży (Bivalvia) warstwy m.p. mogą odkładać się koncentrycznie wokół ziarnistych produktów przemiany materii, pasożytów albo ciał obcych (na przykład ziarenek piasku), które otrzymały się pod powierzchnię muszli. Mechanizm taki prowadzi do wytworzenia pereł. Wartość handlową mają perły wytwarzane poprzez przedstawicieli morskich perłopławów (Pteria) i słodkowodne małże z rodzajów Unio i Margaritifera. W niektórych państwach, między innymi w Japonii, zakładane są hodowle perłopławów

Czym jest macica perłowa znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mutacje Nonsensowne:
Słownik mutacje genowe, wskutek których kodon kodujący jakiś aminokwas zamienia się w kodon nonsensowny, co skraca łańcuch aminokwasowy macica perłowa.
Co znaczy Mendel Grzegorz:
Słownik przyrodnik. Twórca teorii mendelizmu. Na podstawie doświadczeń przeprowadzonych na grochu sformułował fundamentalne zasady dziedziczenia, określane mianem genetyki mendlowskiej i stanowiące podwaliny macica perłowa.
Co znaczy Mionemy:
Słownik miofibryle macica perłowa.
Co znaczy Myrmekochoria:
Słownik zoochoria macica perłowa.
Co znaczy Mezokarp:
Słownik owoc macica perłowa.
  • Dodano:
  • Autor: