cymbał definicja
Słownik Cymbał definicja. Czym jest rezonansowego i napiętych na nim strun stalowych różnej.

Czy przydatne?

Definicja Cymbał

Co oznacza CYMBAŁ: 1. w lm instrument muzyczny złożony z czworobocznego pudła rezonansowego i napiętych na nim strun stalowych różnej długości, w które się uderza pałeczkami; 2. pogardliwie o człowieku ograniczonym, tępym, niezaradnym życiowo, niewiele energicznym

Czym jest Cymbał znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Chłodnik:
Słownik botwiny lub buraków, z przyprawami, jajami albo innymi dodatkami, zabielany kwaśnym mlekiem, podawany na zimno; 2. chłodzący napój albo trunek; 3. naczynie do ochładzania mleka i odciągania śmietany cymbał.
Co znaczy Cekin:
Słownik 1. małe błyszczące kolorowe blaszki, z dziurką do przewlekania nici, stosowane do ozdabiania niektórych strojów ludowych, wieczorowych i tym podobne; 2. dawna złota moneta włoska, późniejszy dukat cymbał.
Co znaczy Comber:
Słownik 1. krzyżowa część mięsa dziczyzny; 2. staropolska zabawa zapustna cymbał.
Co znaczy Ceduła:
Słownik każdego dnia urzędowy lista kursów walut, dewiz i papierów procentowych albo cen towarów będących obiektem transakcji giełdowych; 2. lista przesyłek, towarów i tym podobne przyjętych do przewozu cymbał.
Co znaczy Cenzus:
Słownik obywatela z racji na wykształcenie, dorobek, wiek i in., stanowiące warunek korzystania z ustalonych uprawnień albo przywilejów; 2. w starożytnym Rzymie podział obywateli na podstawie szacunku ich cymbał.
  • Dodano:
  • Autor: