generał definicja
Słownik GENERAŁ definicja. Czym jest Polsce sejmik całej prowincji uzgadniający uchwały sejmików.

Czy przydatne?

Definicja Generał

Co oznacza GENERAŁ: 1. stopień wojskowy wyższy od pułkownika; 2. w dawnej Polsce sejmik całej prowincji uzgadniający uchwały sejmików powiatowych i przygotowujący je na sejm walny; 3. w Polsce przedrozbiorowej urzędnik królewski mający władzę nad kilku grodami; 4. woźny sądowy, w szczególności na Litwie; 5. kluczowy przełożony w niektórych zakonach wybierany poprzez kapitułę zakonną, sprawujący swą władzę dożywotnio albo poprzez kilka lat

Czym jest Generał znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Golf:
Słownik polegająca na wbijaniu zakrzywionym kijem piłeczki do dołków rozmieszczonych na polu - łące; 2. sportowy sweter z wysokim kołnierzem, wciągany poprzez głowę; 3. wysoki kołnierz ściśle przylegający do generał co to jest.
Co znaczy Geniusz:
Słownik stopień umiejętności umysłowych człowieka, wyjątkowe uzdolnienia w jakimś kierunku, ogromny talent; 2. człowiek obdarzony niezwykłą zdolnością twórczą, wyjątkowo utalentowany w jakiejś dziedzinie; 3 generał definicja.
Co znaczy Gala:
Słownik 1. uroczystość, przyjęcie, bankiet z udziałem formalnych osób; 2. odświętny, uroczysty strój; 3. dekoracja statku w dni uroczyste banderami, proporcami i flagami kodu sygnałowego generał co znaczy.
Co znaczy Ganek:
Słownik zazwyczaj parterowa, przed wejściem do budynku, nakryta dwuspadowym daszkiem, wspartym na kolumnach, słupach; 2. długie przejście na zewnątrz budynku w formie otwartego korytarza, balkonu, krużganku generał słownik.
Co znaczy Gig:
Słownik 1. wiosłowa łódź okrętowa o ściętej rufie; 2. jednokonny powozik dwukołowy, stosowany w XIX i najpierw XX w. w Anglii generał znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: