generał definicja
Słownik Generał definicja. Czym jest Polsce sejmik całej prowincji uzgadniający uchwały sejmików.

Czy przydatne?

Definicja Generał

Co oznacza GENERAŁ: 1. stopień wojskowy wyższy od pułkownika; 2. w dawnej Polsce sejmik całej prowincji uzgadniający uchwały sejmików powiatowych i przygotowujący je na sejm walny; 3. w Polsce przedrozbiorowej urzędnik królewski mający władzę nad kilku grodami; 4. woźny sądowy, w szczególności na Litwie; 5. kluczowy przełożony w niektórych zakonach wybierany poprzez kapitułę zakonną, sprawujący swą władzę dożywotnio albo poprzez kilka lat

Czym jest Generał znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Gig:
Słownik 1. wiosłowa łódź okrętowa o ściętej rufie; 2. jednokonny powozik dwukołowy, stosowany w XIX i najpierw XX w. w Anglii generał.
Co znaczy Granat:
Słownik 1. niewysokie drzewo strefy śródziemnomorskiej dające smaczne owoce; 2. pocisk artyleryjski albo ręczny generał.
Co znaczy Gala:
Słownik 1. uroczystość, przyjęcie, bankiet z udziałem formalnych osób; 2. odświętny, uroczysty strój; 3. dekoracja statku w dni uroczyste banderami, proporcami i flagami kodu sygnałowego generał.
Co znaczy Glon:
Słownik 1. roślina wodna albo rozwijająca się w miejscach wilgotnych, o kształcie nitkowatym lub blaszkowatym; 2. spora kromka, kawał, pajda chleba generał.
Co znaczy Grzywacz:
Słownik brązowosinym upierzeniu, mający dwie białe plamy na bokach szyi, żyjący w stanie dzikim w Eurazji i północnej Afryce; 2. fala wzburzonej wody z białą pianą na załamującym się wierzchołku generał.
  • Dodano:
  • Autor: