gródź definicja
Słownik Gródź definicja. Czym jest wnętrze na przedziały; 2. przepierzenie wentylacyjne z tkaniny.

Czy przydatne?

Definicja Gródź

Co oznacza GRÓDŹ: 1. pionowa przegroda kadłuba statku wodnego dzieląca jego wnętrze na przedziały; 2. przepierzenie wentylacyjne z tkaniny, desek, cegły i tym podobne stawiane wzdłuż wyrobiska ślepego w celu doprowadzenia świeżego powietrza do przodku i odprowadzenia powietrza zużytego; 3. w kotłach parowych pęk rur ułożonych w szereg, tworzący przegrodę, za którą przepływają spaliny

Czym jest Gródź znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Graniak:
Słownik ostrych krawędziach i ścianach zeszlifowanych i wygładzonych w wyniku uderzeń ziaren piasku niesionego poprzez wiatr; 2. sortyment tarcicy o kwadratowym przekroju poprzecznym i określonej granicy gródź.
Co znaczy Gabaryt:
Słownik 1. kluczowe wymiary zewnętrzne danego urządzenia, maszyny i tym podobne; 2. najwyższa linia poziomu zasadniczej bryły budynku albo zespołu budynków gródź.
Co znaczy Grajcar:
Słownik 1. dawna moneta południowoniemiecka, austriacka i śląska; 2. pręt żelazny do wydobywania elementów uwięzłych na przykład w butelce, w lufie strzelby gródź.
Co znaczy Grzanka:
Słownik 1. przyrumieniony, podsuszony kawałek bułki albo chleba; 2. gorący napój alkoholowy przyrządzany z tłuszczem, korzeniami itp gródź.
Co znaczy Glon:
Słownik 1. roślina wodna albo rozwijająca się w miejscach wilgotnych, o kształcie nitkowatym lub blaszkowatym; 2. spora kromka, kawał, pajda chleba gródź.
  • Dodano:
  • Autor: