romanca definicja
Słownik Romanca definicja. Czym jest historycznych i legendarnych bohaterów narodowych, dostępny w.

Czy przydatne?

Definicja Romanca

Co oznacza ROMANCA: 1. utwór epicko liryczny, pokrewny balladzie, opiewający historycznych i legendarnych bohaterów narodowych, dostępny w Hiszpanii raczej w XV i XVI wieku; 2. pieśń liryczno sentymentalna, pierwotnie o tematyce rycerskiej, bohaterskiej, mająca prostą budowę zwrotkową, popularna pod koniec XVIII w

Czym jest Romanca znaczenie w Słownik wyrazy R .

Co znaczy Rakieta:
Słownik do sygnalizacji świetlnej; 2. pocisk burzący zdalnie sterowany; 3. statek kosmiczny; 4. przyrząd do gry w tenisa wykorzystywany do odbijania piłek, złożony z uchwytu i owalnej ramy, na której romanca.
Co znaczy Rozkład:
Słownik którego coś się dzieje; 2. sposób ułożenia, rozmieszczenie, rozplanowanie czegoś; 3. mechanizm rozpadania się substancji organicznych, zazwyczaj w konsekwencji działania bakterii; 4. podział, rozpad romanca.
Co znaczy Rurka:
Słownik 1. rura o małej średnicy; 2. element w kształcie rurki, na przykład ciastko romanca.
Co znaczy Rzut:
Słownik ruch jakiegoś ciała, przedmiotu poprzez wyrzucenie go z pewną siłą; 2. błyskawiczny, energiczny ruch ręki, nogi, głowy, tułowia lub wyrzut, skok całego ciała w przód albo w bok; 3. zarys, szkic, plan romanca.
Co znaczy Rylec:
Słownik kamienne narzędzie wykorzystywane dawniej do obrabiania surowców twardych, na przykład rogu, kości; 2. narzędzie stalowe o ostrym końcu, stosowane w rytownictwie, snycerstwie, wykorzystywane także do romanca.
  • Dodano:
  • Autor: