rondo definicja
Słownik Rondo definicja. Czym jest rymowana, złożona najczęściej z 15 wersów, z refrenem.

Czy przydatne?

Definicja Rondo

Co oznacza RONDO: 1. szeroki brzeg kapelusza okalający jego główkę; 2. strofa rymowana, złożona najczęściej z 15 wersów, z refrenem powtarzającym podwójnie początkowe słowa pierwszego wersu; 3. średniowieczna forma pieśni tanecznej, od XVIII w.; forma instrumentalna, gdzie refren przedzielony jest kupletami, występująca jako samodzielny utwór albo jako ostatnia część sonaty; 4. kolisty plac, od którego rozchodzą się promieniście ulice albo drogi; 5. skrzyżowanie dwóch albo więcej ulic uformowane w kształcie placu z wyspą w ciągu i okalającą ją jezdnią o 3-5 pasmach ruchu; 6. ozdobne, okrągłe pismo o pogrubionych liniach

Czym jest Rondo znaczenie w Słownik wyrazy R .

Co znaczy Remedium:
Słownik odchylenie od przepisowych wymiarów i ciężarów w przedmiotach znormalizowanych; 2. obniżenie wartości złotej albo srebrnej monety wywołane jej starciem w okresie obiegu; 3. lek na coś, środek rondo.
Co znaczy Rzęsa:
Słownik włoski na brzegu powieki, ochraniające gałkę oczną przed dostaniem się do niej ciał obcych; 2. pływająca bylina z rodz. rzęsowatych, mająca postać bardzo drobnej blaszki o zredukowanych liściach i rondo.
Co znaczy Rozdrapać:
Słownik 1. drapaniem rozedrzeć coś, drapiąc rozranić; 2. chciwie rozebrać, rozdzielić coś pomiędzy siebie rondo.
Co znaczy Rezonans:
Słownik odgłos, dobra słyszalność dźwięków w pomieszczeniu, zależna od powierzchni odbijających dźwięki; 2. znaczące wzmożenie drgań niektórych układów mechanicznych, elektrycznych, akustycznych albo rondo.
Co znaczy Rozkład:
Słownik którego coś się dzieje; 2. sposób ułożenia, rozmieszczenie, rozplanowanie czegoś; 3. mechanizm rozpadania się substancji organicznych, zazwyczaj w konsekwencji działania bakterii; 4. podział, rozpad rondo.
  • Dodano:
  • Autor: