ruletka definicja
Słownik Ruletka definicja. Czym jest obracającą się tarczę składającą się z 37 numerowanych.

Czy przydatne?

Definicja Ruletka

Co oznacza RULETKA: 1. gra hazardowa polegająca na puszczaniu w ruch kulki na obracającą się tarczę składającą się z 37 numerowanych przegródek oznaczonych kolorem czerwonym i czarnym (albo białym), do których wpada ta kulka, wskazując na wygraną; 2. płócienna ((albo stalowa taśma miernicza z podziałką centymetrową, zwijana w rolkę mieszczącą się w specjalnym futerale

Czym jest Ruletka znaczenie w Słownik wyrazy R .

Co znaczy Rocznik:
Słownik wszystkich numerów danego wydawnictwa periodycznego wydanych pośrodku jednego roku; 2. wydawnictwo periodyczne wychodzące raz na rok; 3. krótkie chronologiczne zapiski dotyczące głownych wydarzeń ruletka.
Co znaczy Rewers:
Słownik monety, medalu, skrzydła ołtarzowego, synonim strony głównej, awersu; 2. dokument zawierający pokwitowanie na otrzymaną sumę pieniędzy albo na otrzymany element; 3. formularz do zamawiania książek i ruletka.
Co znaczy Reszta:
Słownik z całości, z ogółu po odjęciu, zużyciu, wyczerpaniu i tym podobne jakiejś części, liczby; 2. kapitał wydane osobie regulującej rachunek stawką większą, niż wynosi należność; 3. rezultat odejmowania ruletka.
Co znaczy Rozjątrzyć:
Słownik 1. wywołać, iż rana się nie goi, ropieje, zaognia się; 2. wzbudzić w kimś gniew, żal, rozgoryczenie ruletka.
Co znaczy Rostra:
Słownik 1. ozdoba architektoniczna w kształcie dzioba starożytnego okrętu; 2. rodzaj rusztowania nad pokładem niektórych statków, na którym umieszczone są szalupy ruletka.
  • Dodano:
  • Autor: