taran definicja
Słownik Taran definicja. Czym jest burzenia murów, której kluczową częścią była belka o żelaznym.

Czy przydatne?

Definicja Taran

Co oznacza TARAN: 1. w starożytności i średniowieczu machina oblężnicza do burzenia murów, której kluczową częścią była belka o żelaznym zakończeniu, niekiedy mającym kształt baraniej głowy; 2. wystająca z dziobu zaostrzona belka, zamocowana do kadłuba tuż nad linią wodną albo pod nią na okrętach fenickich, greckich i asyryjskich, również ostro skończony, wydłużony w części podwodnej dziób ogromnych okrętów bojowych z końca XIX w., wykorzystywany do łamania wioseł i przebijania burt nieprzyjacielskich okrętów

Czym jest Taran znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Trał:
Słownik 1. sieć rybacka w kształcie dużego worka ciągniona za statkiem po dnie morza; 2. urządzenie przymocowywane naprzód czołgu wykorzystywane do rozminowywania terenu taran.
Co znaczy Trąbka:
Słownik blaszany o jasnej, metalicznej barwie dźwięku i o najwyższej skali w ekipie instrumentów blaszanych; 2. jakikolwiek element zwinięty w rurkę przypominający kształtem trąbkę; 3. ssawka u niektórych taran.
Co znaczy Troska:
Słownik 1. uczucie niepokoju spowodowane trudną sytuacją albo przewidywaniem, możliwością zaistnienia takiej sytuacji; 2. dbałość o coś, zabieganie o coś taran.
Co znaczy Tolerancja:
Słownik czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, czyjegoś postępowania, różniących się od własnych; wyrozumiałość; 2. umiejętność żywego organizmu do znoszenia bez szkody dla niego bodźców chemicznych taran.
Co znaczy Trefić:
Słownik 1. układać włosy w loki, fryzować; 2. uczynić trefnym taran.
  • Dodano:
  • Autor: