taran definicja
Słownik Taran definicja. Czym jest burzenia murów, której kluczową częścią była belka o żelaznym.

Czy przydatne?

Definicja Taran

Co oznacza TARAN: 1. w starożytności i średniowieczu machina oblężnicza do burzenia murów, której kluczową częścią była belka o żelaznym zakończeniu, niekiedy mającym kształt baraniej głowy; 2. wystająca z dziobu zaostrzona belka, zamocowana do kadłuba tuż nad linią wodną albo pod nią na okrętach fenickich, greckich i asyryjskich, również ostro skończony, wydłużony w części podwodnej dziób ogromnych okrętów bojowych z końca XIX w., wykorzystywany do łamania wioseł i przebijania burt nieprzyjacielskich okrętów

Czym jest Taran znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Talkowy:
Słownik 1. związany z krzemianem magnezu, minerałem używanym do produkcji kredek, pudru i jako środek przeciwdziałający sklejaniu się czego; 2. związany z motkiem nici, przędzy zdjętych z motowidła taran.
Co znaczy Tracz:
Słownik zajmujący się piłowaniem kłód drzewa dzięki ręcznej piły; 2. ptak z rzędu blaszkodziobych, charakteryzujący się długim i wąskim dziobem mającym na brzegach ostre ząbki, tworzące rodzaj piły taran.
Co znaczy Tężeć:
Słownik 1. przechodzić ze stanu ciekłego w stan stały, stawać się gęstym, twardym, ścinać się; 2. stawać się nieruchomym, sztywnym; 3. stawać się mocniejszym, intensywniejszym taran.
Co znaczy Tłuc:
Słownik rozbijać na kawałki, rozgniatać coś, niszczyć coś poprzez uderzanie, rzucanie; 2. mocno uderzać w coś, o coś, powodując powstawanie silnego odgłosu; 3. bić kogoś, coś mocno; 4. dawniej zabijać taran.
Co znaczy Tartan:
Słownik 1. tworzywo o dużej elastyczności i wytrzymałości stosowane do wykładania bieżni, rozbiegów i rzutni na stadionach sportowych; 2. szkocka tkanina wełniana w różnobarwną kratę taran.
  • Dodano:
  • Autor: