taran definicja
Słownik TARAN definicja. Czym jest burzenia murów, której kluczową częścią była belka o żelaznym.

Czy przydatne?

Definicja Taran

Co oznacza TARAN: 1. w starożytności i średniowieczu machina oblężnicza do burzenia murów, której kluczową częścią była belka o żelaznym zakończeniu, niekiedy mającym kształt baraniej głowy; 2. wystająca z dziobu zaostrzona belka, zamocowana do kadłuba tuż nad linią wodną albo pod nią na okrętach fenickich, greckich i asyryjskich, również ostro skończony, wydłużony w części podwodnej dziób ogromnych okrętów bojowych z końca XIX w., wykorzystywany do łamania wioseł i przebijania burt nieprzyjacielskich okrętów

Czym jest Taran znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Tępienie:
Słownik 1. wyniszczanie, wyplenianie czego; 2. stawanie się tępym, źle tnącym; 3. stawanie się ograniczonym umysłowo taran co znaczy.
Co znaczy Trefny:
Słownik 1. niezgodny z przepisami Talmudu o zachowaniu czystości pokarmów, niekoszerny; 2. pobudzający do śmiechu, dowcipny, zabawny taran krzyżówka.
Co znaczy Tragedia:
Słownik 1. utwór dramatyczny przedstawiający konflikt moralny, ideowy, psychologiczny, prowadzący nieuchronnie do klęski bohatera; 2. wydarzenie, przypadek, przeżycie budzące rozpacz taran co to jest.
Co znaczy Termit:
Słownik 1. ferromit, mieszanina tlenków żelaza i glinu do spawania i jako bojowy środek zapalający; 2. owad tropikalny żyjący w rojach taran słownik.
Co znaczy Tempo:
Słownik się wykonuje jakąś czynność, z jaką się coś odbywa; 2. takt, rytm, wg którego wykonuje się pewne ruchy, wedle którym coś się dzieje; 3. stopień szybkości wykonywania utworu muzycznego określany taran czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: