trąba definicja
Słownik Trąba definicja. Czym jest gwałtowny wir powietrza powstający w chmurze burzowej, mający.

Czy przydatne?

Definicja Trąba

Co oznacza TRĄBA: 1. dęty, blaszany instrument muzyczny, bezstroikowy; 2. gwałtowny wir powietrza powstający w chmurze burzowej, mający postać kolumny albo leja zwisającego z chmury i sięgającego powierzchni gruntu albo powierzchni wody; 3. silnie wydłużony i umięśniony narząd chwytny u niektórych zwierząt, na przykład słonia, skończony nozdrzami i ruchomym wyrostkiem

Czym jest Trąba znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Takt:
Słownik zachowania się w sposób opanowany, nie wywołujący nieporozumień i nie zamierzonych konfliktów z ludźmi; 2. jednostka regularnego podziału metrycznego w utworze muzycznym, oznaczona na pięciolinii trąba.
Co znaczy Trybuna:
Słownik 1. podwyższenie przeznaczone dla przedstawicieli władz w trakcie defilady, pochodu, manifestacji; 2. miejsce dla widzów (na stadionie, w cyrku i tym podobne) wznoszące się amfiteatralnie trąba.
Co znaczy Torowy:
Słownik 1. związany z drogą poruszania się przedmiotu, 2. trasa przeznaczona do rozgrywania zawodów sportowych, 3. ciąg ułożonych szyn; 4. związany z pierwiastkiem chemicznym o symbolu Th trąba.
Co znaczy Talerz:
Słownik mające okrągły kształt, wgłębione w środku, przeznaczone do podawania i jedzenia różnych potraw; 2. biała plama na pośladkach jelenia, daniela i sarny; 3. instrument perkusyjny składający się z trąba.
Co znaczy Trzytonowy:
Słownik 1. złożony z trzech tonów; 2. mający wagę trzech ton trąba.
  • Dodano:
  • Autor: