aloes definicja
Co to jest Aloes. Co oznacza sukulenta, należąca do rodziny liliowatych (Liliceae), występująca na.

Czy przydatne?

Definicja Aloes

W diecie zastosowanie aloes: Aloes - Zawsze zielona roślina o charakterze drzewiastego sukulenta, należąca do rodziny liliowatych (Liliceae), występująca na ubogich w wodę, piaszczystych i kamienistych terenach wschodniej i południowej Afryki i na Półwyspie Arabskim. Uprawiana jest w wielu państwach o klimacie gorącym, z kolei w państwach strefy umiarkowanej, między innymi w Polsce, hoduje się ją jako roślinę pokojową i szklarniową. Aloes drzewiasty osiąga w stanie naturalnym wysokość do 5 m, lecz hodowany w Polsce i państwach o podobnym klimacie nie przekracza 1 metra wysokości. Wytwarza mocne, rozgałęzione cylindryczne korzenie, z których wyrasta prosta łodyga rozgałęziająca się w części górnej, a w dolnej pokryta bliznami po zmarniałych liściach. U podstawy łodygi wyrasta nieraz po kilka odrostów wykorzystywanych do wegetatywnego rozmnażania rośliny. Liście łodygowe, obejmujące pochwiasto łodygę, mają kształt mieczowaty, górną stronę nieznacznie wklęsłą, dolną nieco wypukłą i małe ostre kolce na brzegach. Liście są mięsiste, zielone, pokryte woskowym nalotem. W warunkach uprawy domowej aloes tylko wyjątkowo wykształca pęd kwiatowy skończony groniastym kwiatostanem z licznymi drobnymi kwiatami na krótkich szypułkach z zielonymi przylistkami i pomarańczowymi płatkami. Aloes w Polsce nie wydaje nasion. Roślina ta regularnie jest mylona z agawą - meksykańską byliną z rodz. amarylkowatych, która jest potężnym sukulentem o długich, brzegiem kolczastych liściach, regularnie zresztą określaną mianem "aloes amerykański". Jej plantacje znajdują się w basenie Morza Śródziemnego i uprawiana jest w celach ozdobnych. Na świecie rozpowszechnionych jest 275 gatunków tej rośliny, a wśród nich szereg ozdobnych form o różnej barwie liści i pasiastym zabarwieniu. Za gatunek leczniczy uważane jest raczej agawę amerykańską, która jest starym lekiem ludowym. W Polsce agawa nie figuruje w spisie roślin farmakopealnych, aczkolwiek jest cennym lekiem na sporo schorzeń

Czym jest Aloes znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Afazja:
Słownik upośledzenie albo całkowite zniesienie zdolności mówienia (afazja ruchowa ? motoryczna) albo rozumienia mowy (afazja czuciowa ? sensoryczna) wskutek uszkodzenia ośrodków w mózgu. Występuje u dzieci z aloes.
Co znaczy Agonia:
Słownik Agonia - poprzedzająca śmierć, pogłębiająca się dezintegracja funkcji życiowych organizmu aloes.
Co znaczy Aids:
Słownik angielskiego: Acqiured Immune Deficiency Syndrome), zespół nabytego upośledzenia odporności, dolegliwość wynikająca z zakażenia wirusem HIV (zobacz HIV), niszcząca kompletnie systemy obronne aloes.
Co znaczy Apiterapia:
Słownik stosowanie produktów zbieranych, przetwarzanych albo wydzielanych poprzez pszczoły w zapobieganiu i leczeniu chorób. Należy do nich pyłek kwiatowy (wytwór zebrany poprzez pszczoły), propolis, miód aloes.
Co znaczy Amputacja:
Słownik operacyjne usuwanie jakiegoś organu, kończyny albo ich części. Amputacja w dziedzinie kończyn może być realizowana na różnych wysokościach. Bez względu na przyczyna wykonania amputacji dla dalszych aloes.
  • Dodano:
  • Autor: