arterioskleroza definicja
Co to jest Arterioskleroza. Co oznacza zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej.

Czy przydatne?

Definicja Arterioskleroza

W diecie zastosowanie arterioskleroza: Arterioskleroza - polegająca na pojawianiu się zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej tętnic. Rozpoczyna się od wysypkowatego gromadzenia lipidów, zmian zwyrodnieniowych w naczyniach ulegających następnie wapnieniu. Prowadzi to do stwa­dnienia ścian tętnic i zwężenia ich światła. Mogą także tworzyć się drobne zakrzepy

Czym jest Arterioskleroza znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Atopia:
Słownik dziedzicznie uwarunkowana skłonność do reakcji anafilaktycznej (u 60 ? 70% chorych istnieją w rodzinie dolegliwości atopowe). Etiopatogeneza wciąż jeszcze nie jest w pełni wyjaśniona. Istnieje zespół arterioskleroza co znaczy.
Co znaczy Amylaza:
Słownik Amylaza - enzym rozkładający polisacharydy. Występuje w ślinie, soku trzustkowym i jelitowym. Alfa-amylaza ślinowa trawi wielocukrowce pokarmowe, takie jak skrobia i glikogen arterioskleroza krzyżówka.
Co znaczy Analgetyki:
Słownik Analgetyki - odmiennie: leki przeciwbólowe arterioskleroza co to jest.
Co znaczy Antygen:
Słownik Antygen - substancja prowokująca organizm do wytwarzania przeciwciał arterioskleroza słownik.
Co znaczy Antropometria:
Słownik zespół technik i metod pomiarowych umożliwiających ścisłe badanie zróżnicowania cech mierzalnych człowieka i ich zmienności w rozwoju osobniczym. Uzyskiwane wyniki są porównywane sposobami arterioskleroza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: