gruczoły definicja
Co to jest Gruczoły. Co oznacza wydzielające związki konieczne dla organizmu. Istnieją gruczoły.

Czy przydatne?

Definicja Gruczoły

W diecie zastosowanie gruczoły: Gruczoły - narządy, pojedyncze komórki albo ich skupienia, wydzielające związki konieczne dla organizmu. Istnieją gruczoły zewnątrzwydzielnicze, a więc gruczoły zewnętrznego wydzieania, składające się z części wydzielniczej i przewodu wyprowadzającego wydzielinę na zewnątrz, jest to na powierzchnię skóry albo błony śluzowej (na przykład ślinianki, gruczoły potowe, łojowe, mleczne, wątroba i tym podobne), i gruczoły wewnątrzwydzielnicze (gruczoły wydzielania wewnętrznego), a więc guczoły dokrewne, nie posiadające przewodów wyprowadzających ich wydzielinę, którą są hormony. Hormony przechodzą bezpośrednio do krwi albo chłonki. Do gruczołów. wewnątrzwydzielniczych należą: przysadka mózgowa, tarczyca, nadnercza, gruczoły płciowe i wyspy Langerhansa trzustki

Czym jest Gruczoły znaczenie w Słownik składniki G .

Co znaczy Glukoza:
Słownik gronowy); powszechnie występujący w przyrodzie cukier prosty. W pokarmach występuje w sokach owocowych, a w przewodzie pokarmowym powstaje wskutek trawienia sacharozy, skrobi, laktozy i maltozy gruczoły.
Co znaczy Glony:
Słownik obejmująca rośliny o podobnych cechach morfologicznych i właściwościach ekologicznych, z kolei bardzo zróżnicowana pod względem systematycznym; wg najnowszych ujęć należą do 10 gromad; organizmy gruczoły.
Co znaczy Gonokoki:
Słownik Gonokoki - zobacz dwoinki rzeżączki gruczoły.
Co znaczy Glikemia:
Słownik Glikemia - poziom cukru (glukozy) we krwi gruczoły.
Co znaczy Gen:
Słownik Gen - odcinek DNA kodujący dane białko albo dany rodzaj RNA gruczoły.
  • Dodano:
  • Autor: