kiwanie definicja
Co to jest Kiwanie się. Co oznacza najczęściej u dzieci z chorobą sierocą albo chorobą szpitalną.

Czy przydatne?

Definicja Kiwanie się

W diecie zastosowanie kiwanie się: Kiwanie się - rodzaj stereotypii ruchowych, spotykany najczęściej u dzieci z chorobą sierocą albo chorobą szpitalną. Bazuje na wykonywaniu wahadłowych ruchów całym ciałem na boki ? w pozycji leżącej albo naprzemiennie w przód i w tył ? w pozycji siedzącej. Czasem ruchy te ograniczają się do kręcenia głową. Wystąpienie kiwania się jest zawsze sygnałem o niezaspokojeniu potrzeby kontaktu z bliską osobą i deprywacji emocjonalnej, regularnie również deprywacji sensorycznej dziecka

Czym jest Kiwanie się znaczenie w Słownik składniki K .

Co znaczy Kompulsje:
Słownik Kompulsje - przymus wykonywania czynności zbliżonych do czynności codziennych, natrętne mycie rąk, sprawdzanie zamknięcia drzwi, układanie książek, ustawianie zabawek, butów kiwanie się.
Co znaczy Kanał Szyjki:
Słownik Kanał szyjki - tunel wewnątrz szyjki macicy, złączający jamę macicy z pochwą kiwanie się.
Co znaczy Kwasy Tłuszczowe:
Słownik kwasy organiczne występujące w lipidach naturalnych. Łańcuchy kwasów tłuszczowych mogą być nasycone (nie zawierają wiązań podwójnych) albo nienasycone (z jednym albo kilkoma wiązaniami podwójnymi kiwanie się.
Co znaczy Kordocenteza:
Słownik Kordocenteza - zabieg opierający na pobraniu próbki krwi płodu dzięki nakłucia pępowiny przez powłoki brzuszne matki; zabieg ten wykonuje się pod kontrolą USG kiwanie się.
Co znaczy Kosmki:
Słownik Kosmki - mikroskopijne wyrostki w kształcie palców, tworzące kluczową masę łożyska kiwanie się.
  • Dodano:
  • Autor: