kordocenteza definicja
Co to jest Kordocenteza. Co oznacza płodu dzięki nakłucia pępowiny przez powłoki brzuszne matki.

Czy przydatne?

Definicja Kordocenteza

W diecie zastosowanie kordocenteza: Kordocenteza - zabieg opierający na pobraniu próbki krwi płodu dzięki nakłucia pępowiny przez powłoki brzuszne matki; zabieg ten wykonuje się pod kontrolą USG

Czym jest Kordocenteza znaczenie w Słownik składniki K .

Co znaczy Krew:
Słownik ustrojowy, swoisty rodzaj tkanki, krążący w zamkniętym układzie nacz. krwionośnych. Krew w około 55% złożona jest z płynnego osocza i w około 45% z zawieszonych w nim krwinek czerwonych, krwinek kordocenteza.
Co znaczy Kolagenozy:
Słownik ogólnoustrojowe dolegliwości tkanki łącznej o różnym obrazie klinicznym i nie wyjaśnionej etiologii. Do wąsko pojętej ekipy kalogenezy należą: liszaj rumieniowaty uogólniony, zapalenie skórno kordocenteza.
Co znaczy Kwasica:
Słownik gdzie w organizmie dochodzi do powiększenia stopnia kwasowości (nadmiar jonów wodorowych ? H+) i (albo) pomniejszenia zasad. Wyróżnia się kwasicę metaboliczną, gdzie pierwotna powód nie jest związana kordocenteza.
Co znaczy Kernicterus:
Słownik Kernicterus - żółtaczka jąder podstawy mózgu kordocenteza.
Co znaczy Kompleks Edypa:
Słownik teorii psychoanaitycznej Freuda zdarzenie przywiązania syna do matki i towarzyszącego mu uczucia wrodości do ojca, spostrzeganego jako rywala a w miłości do niej. Pozytywne rozwiąznie kompleksu Edypa kordocenteza.
  • Dodano:
  • Autor: