lateralizacja definicja
Co to jest Lateralizacja. Co oznacza wyrażająca się w przewadze sprawności jednej ze stron.

Czy przydatne?

Definicja Lateralizacja

W diecie zastosowanie lateralizacja: Lateralizacja - czynnościowa asymetria ciała człowieka, wyrażająca się w przewadze sprawności jednej ze stron, związana z dominacją jednej z półkul mózgowych. U większości ludzi obserwuje się przewagę sprawnoości prawej strony ciała związaną z dominacją lewej półkuli mózgu ? regulującej czynności prawej ręki, nogi i prawego oka. To są osoby z tak zwany lateralizacją prawostronną,rzadziej obserwuje się występowanie lateralizacji lewostronnej

Czym jest Lateralizacja znaczenie w Słownik składniki L .

Co znaczy Ludzka Gonadotropina Kosmówkowa (HCG):
Słownik Ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG) - hormon produkowany poprzez łożysko. Wykrywanie tego hormonu jest fundamentem standardowych testów ciążowych lateralizacja.
Co znaczy Leki:
Słownik chemiczne, które reagują z żywym organizmem zmieniając jedną albo więcej jego czynności. Zmiany te mogą być wykorzystane w celach leczniczych albo do zapobiegania chorobom. Leki mogą być substancją lateralizacja.
Co znaczy Leworęczność:
Słownik Leworęczność - przewaga sprawności w posługiwaniu się lewą ręką lateralizacja.
Co znaczy Łaknienie:
Słownik łaknienia nie jest chorobą, lecz symptomem, który może towarzyszyć wielu chorobom. Dolegliwość albo zmęczenie prawie zawsze wywołuje utratę łaknienia. Przejściowy brak apetytu może być wywołany lateralizacja.
Co znaczy Laktoza:
Słownik mleczny); dwucukier zbudowany z glukozy i galaktozy występujący w mleku. Powstaje bezpośrednio w gruczole mlecznym. W moczu pojawia się w trakcie ciąży. cukier mleczny trawiona jest w jelicie przy lateralizacja.
  • Dodano:
  • Autor: