neurotoksyczność definicja
Co to jest Neurotoksyczność. Co oznacza Symptomy niepożądanego działania leków na układ nerwowy.

Czy przydatne?

Definicja Neurotoksyczność

W diecie zastosowanie neurotoksyczność: Neurotoksyczność - polekowe uszkodzenie układu nerwowego. Symptomy niepożądanego działania leków na układ nerwowy można podzielić na 3 ekipy: 1. Zmiany czynnościowe: symptomy psychiczne (zmiany nastroju, pobudzenie, bezsenność, depresja, psychozy i tym podobne), zaburzenia neurologiczne (drgawki, niezborność, parestezje i inne) zmiany w narządach zmysłów (zaburzenia widzenia, szumy i świsty w uszach)

Czym jest Neurotoksyczność znaczenie w Słownik składniki N .

Co znaczy Nadpobudliwość Psychoruchowa:
Słownik psychoruchowa - zespół zaburzeń, na który składają się: nadmierna ruchliwość, wzmożona wrażliwość emocjonalna, impulsywność i zmienność działań i zainteresowań wynikających z trudności skupienia neurotoksyczność.
Co znaczy Niezborność:
Słownik przejawia się upośledzeniem chodu, który staje się niepewny z szerokim rozstawieniem nóg na boki. Ruchy zostają pozbawione właściwej miary. Przy próbie trafienia palcem do nosa ręka nie trafia do neurotoksyczność.
Co znaczy Neurofibromatosis:
Słownik dolegliwość uwarunkowana genetycznie. Dziedziczenie jest autosomalne, dominujące. Cechuje się występowaniem rozsianych guzków, wywodzących się z osłonek nerwów obwodowych Są niebolesne, przesuwalne neurotoksyczność.
Co znaczy Niepamięć:
Słownik pamięciowa; niepamięcią może być objęty różnie długi moment, od kilku min. do kilku miesięcy. Zmiany takie występują w schorzeniach połączonych z zaburzeniami świadomości, na przykład po urazach neurotoksyczność.
Co znaczy Neuropatologia:
Słownik Neuropatologia - edukacja zajmująca się zmianami w strukturze i metabolizmie układu nerwowego występującymi w przebiegu różnych mechanizmów chorobowych neurotoksyczność.
  • Dodano:
  • Autor: