insulinowa pompa definicja
Co to jest Pompa insulinowa. Co oznacza są pompy insulinowe. Niewielkie urządzenia wielkości.

Czy przydatne?

Definicja Pompa insulinowa

W diecie zastosowanie pompa insulinowa: Pompa insulinowa - coraz częściej służącą sposobem leczenia są pompy insulinowe. Niewielkie urządzenia wielkości telefonu komórkowego noszone są na pasku albo opasce, najczęściej na brzuchu. Elektroniczny procesor umożliwia zaprogramowanie stałego podskórnego wlewu insuliny (tak zwany bazy). Dodatkowe dawki (bolusy) podawane są przez wzgląd na posiłkami i podwyższonym poziomem cukru. Pacjent jest podłączony do pompy dzięki ((tak zwany zestawu infuzyjnego: rurki połączonej z igłą wbitą pod skórę. Wkłucie nie powinno pozostawać w jednym miejscu dłużej niż 2-3 dni Pompa insulinowa jest urządzeniem dostarczającym insulinę do organizmu 24 godziny na dobę, podobnie jak trzustka. Leczenie z użyciem pompy jest w najwyższym stopniu zaawansowaną sposobem leczenia cukrzycy, w odróżnieniu do terapii sposobem wielokrotnych wstrzyknięć. Polska stała się pierwszym państwem na świecie, gdzie ta nowoczesna sposób jest służąca powszechnie

Czym jest Pompa insulinowa znaczenie w Słownik składniki P .

Co znaczy Papilloma:
Słownik brodawczyki) guzki pojedyncze albo mnogie, określane jako papillomatosis, różnej wielkości: od ziarenka pieprzu do małego grochu, o utkaniu łagodnym. Są niebolesne, niewiele spoiste, koloru pompa insulinowa.
Co znaczy Poposiłkowa Glikemia:
Słownik glikemia - (PPG) ? pomiar stężenia cukru we krwi mierzony po posiłku. Pomiar PPG jest nadzwyczajnie ważny, gdyż istnieje powiązanie pomiędzy poposiłkowym poziomem glukozy a powiększonym ryzykiem pompa insulinowa.
Co znaczy Progesteron:
Słownik Progesteron - hormon wytwarzany w powiększonych ilościach poprzez jajniki po owulacji i poprzez łożysko w okresie ciąży pompa insulinowa.
Co znaczy Poronienie Zatrzymane (Chybione):
Słownik Poronienie zatrzymane (chybione) - inicjalne obumarcie zarodka bez wyda­lenia go z macicy pompa insulinowa.
Co znaczy Pozamaciczna Ciąża:
Słownik zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja poza macicą, zazwyczaj w jajowodzie, co wymaga interwencji chirurgicznej, która ratuje życie matki, lecz nie płodu; taka ciąża bywa następstwem chlamydiozy albo pompa insulinowa.
  • Dodano:
  • Autor: