gamety definicja
Co to jest gamety. Wyjaśnienie mejozy, haploidalne (n) komórki rozrodcze, łączące się w procesie.

Czy przydatne?

Co to jest gamety

Co oznacza GAMETY: powstałe wskutek mejozy, haploidalne (n) komórki rozrodcze, łączące się w procesie zapłodnienia. Wyjątek stanowią pierwotniaki (orzęski), u których g. są jądra komórkowe (mikronukleus) koniugujących osobników ( koniugacja). G. niezróżnicowane morfologicznie nazywane są izogametami, a zróżnicowane - heterogametami. Odpowiednikiem heterogamet są komórki jajowe (makrogamety) i plemniki (mikrogamety)

Czym jest gamety znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Glikogenogeneza:
Słownik powstawanie glikogenu z cząsteczek glukozy, uaktywnionych poprzez podłączenie urydynodifosforanu (UDP gamety.
Co znaczy Gruczoły Potowe:
Słownik występujące w skórze ssaków (z wyjątkiem waleni, syren, słoni i łuskowców), wydzielające pot. Są zbudowane z silnie skręconej części wydzielniczej (kłębków), znajdującej się w skórze właściwej, i gamety.
Co znaczy Gruczoły Przędne:
Słownik różnie zlokalizowane gruczoły bezkręgowców produkujące nici używane na przykład do budowy sieci pająków, oprzędu poczwarki (jedwabnik morwowy) i tym podobne Zobacz także: kądziołki gamety.
Co znaczy Gonofory:
Słownik osobniki odpowiedzialne za rozmnażanie płciowe w koloniach stułbiopławów (Hydrozoa). Zobacz także: gastrozoid gamety.
Co znaczy Gondwana:
Słownik istniejący na półkuli płd., obejmujący Afrykę, Australię, Antarktydę, większą część Ameryki Płd. i Półwysep Indyjski i Arabski. Powstał w ordowiku. Rozpad G. zaczął się w triasie, a zakończył w gamety.
  • Dodano:
  • Autor: