glikoliza definicja
Co to jest glikoliza. Wyjaśnienie zachodzący w cytoplazmie w warunkach beztlenowych. Pierwszym.

Czy przydatne?

Co to jest glikoliza

Co oznacza GLIKOLIZA: rozkład glukozy zachodzący w cytoplazmie w warunkach beztlenowych. Pierwszym etapem jest fosforylacja cząsteczki glukozy, która przy zastosowaniu dwóch cząsteczek ATP zostaje przekształcona w 1,6-difosfofruktozę. Związek ten rozpada się następnie na dwie cząsteczki aldehydu 3-fosfoglicerynowego (dwie triozy), które zostają przekształcone w pirogronian (kwas pirogronowy), a następnie w mleczan (kwas mlekowy). Wskutek g. powstają dwie cząsteczki ATP (jeżeli substratem reakcji jest glukoza) albo trzy (jeśli używana jest glukoza zmagazynowana w glikogenie). G. dostarcza energii dla pracy mięśni (odbywającej się w warunkach beztlenowych), jest jednak znacząco mniej wydajna energetycznie od rozkładu glukozy w warunkach tlenowych. (Ryc. 21)

Czym jest glikoliza znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy GSH:
Słownik hormony zwierzęce glikoliza co znaczy.
Co znaczy Gronkowce:
Słownik kształcie kulistym (ziarniaki) tworzące na preparatach skupienia w kształcie gron. Występują w powietrzu, wodzie, na powierzchni elementów, w produktach spożywczych, z kolei u zwierząt w przewodzie glikoliza krzyżówka.
Co znaczy Gonofory:
Słownik osobniki odpowiedzialne za rozmnażanie płciowe w koloniach stułbiopławów (Hydrozoa). Zobacz także: gastrozoid glikoliza co to jest.
Co znaczy Guanina:
Słownik puryny glikoliza słownik.
Co znaczy Glikogenogeneza:
Słownik powstawanie glikogenu z cząsteczek glukozy, uaktywnionych poprzez podłączenie urydynodifosforanu (UDP glikoliza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: