granulocyty definicja
Co to jest granulocyty. Wyjaśnienie ciałka krwi, posiadające wielopłatowe jądra. W zależności od.

Czy przydatne?

Co to jest granulocyty

Co oznacza GRANULOCYTY: ziarniste białe ciałka krwi, posiadające wielopłatowe jądra. W zależności od odczynu powodującego zabarwienie ziarnistości występujących w ich cytoplazmie g. zostały podzielone na kwasochłonne (eozynofilne), zasadochłonne (bazofilne) i obojętnochłonne (neutrofilne). Liczba g. obojętnochłonnych wzrasta w razie zakażenia bakteriami ropotwórczymi, g. kwasochłonnych w chorobach pasożytniczych, a zasadochłonne zawierają heparynę, dlatego ich liczba wzrasta w stanach zapalnych organizmu. G. neutrofilne i g. eozynofilne mogą wchłaniać (fagocytować) bakterie dostające się do krwi

Czym jest granulocyty znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gatunki Efemeryczne:
Słownik rośliny zielne o bardzo krótkim cyklu życiowym. Po opadach deszczu bardzo błyskawicznie kiełkują, zakwitają i wytwarzają nasiona. Nasiona g.e. są odporne na wysychanie i mogą przetrwać dziesiątki lat granulocyty.
Co znaczy Ganoidy Chrzęstne, Kostołuskie:
Słownik kostnopromienistych (Actinopterygii), do których należą jesiotrokształtne (Accipenseriformes). Na głowie g.ch. znajduje się dziób (rostrum), pod którym położony jest otwór gębowy. Płetwa ogonowa granulocyty.
Co znaczy Gruczoły Wapienne:
Słownik gruczoły uchodzące do przełyku skąposzczetów (Oligochaeta), których wydzielina o zasadowym odczynie neutralizuje kwasy organiczne zawarte w pokarmie (glebie granulocyty.
Co znaczy Gen Semiletalny:
Słownik gen letalny granulocyty.
Co znaczy Gametangium:
Słownik komórki rozrodcze męskie i kobiece (gamety). G. kobiece (makrogametangium), wytwarzające gamety kobiece, u glonów i grzybów nosi nazwę lęgni, a u organowców (mszaków, paprotników i nasiennych) jest granulocyty.
  • Dodano:
  • Autor: