krwi grupy definicja
Co to jest grupy krwi. Wyjaśnienie krwi ludzi i zwierząt kręgowych bazujący na kryterium zlepiania.

Czy przydatne?

Co to jest grupy krwi

Co oznacza GRUPY KRWI: mechanizm podziału krwi ludzi i zwierząt kręgowych bazujący na kryterium zlepiania się erytrocytów po zmieszaniu krwi osobników posiadających różne g.k. U człowieka występują następujące ekipy krwi: A, B, AB i 0 (zero), determinowane poprzez allele wielokrotne genu I. Allel i jest recesywny w relacji do pozostałych i nie produkuje antygenów. Ekipa krwi 0 jest kodowana poprzez allel (ii) i jest homozygotą recesywną, ekipa AB ma genotyp (IAIB), ekipa B IBIB albo IBi, a ekipa A IAIA albo IAi. Badanie g.k. dawcy i biorcy jest konieczne przy transfuzjach i jest przydatne przy ustalaniu ojcostwa. Jeśli tata i matka mają grupę krwi 0 (ii), to ich dzieci powinny mieć również grupę krwi 0; jeśli tata ma grupę krwi 0 (ii), a matka A (IAIA albo IAi), to ich dzieci mogą mieć grupę krwi 0 albo A

Czym jest grupy krwi znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gruczoły Łojowe:
Słownik gruczoły skórne występujące u ssaków (Mammalia), wydzielające łój, wytwór obumierania i rozkładu komórek gruczołowych. Przewody wyprowadzające g.ł. uchodzą do mieszków włosów albo bezpośrednio na grupy krwi.
Co znaczy Gastrolity:
Słownik połknięte poprzez ptaki, na przykład z rzędu kuraków (Galliformes), ułatwiające rozdrabnianie pokarmu (nasion). U skorupiaków (Crustacea), na przykład raka, g. występują w żołądku żującym, zbudowane grupy krwi.
Co znaczy Gruczoły Morrena:
Słownik gruczoły wapienne grupy krwi.
Co znaczy Genitalia:
Słownik zewnętrzne narządy płciowe grupy krwi.
Co znaczy Glicerol:
Słownik alkohol zawierający trzy ekipy wodorotlenowe i trzy atomy węgla. G. wspólnie z kwasami tłuszczowymi jest kluczowym składnikiem tłuszczów właściwych. Zobacz także: lipidy grupy krwi.
  • Dodano:
  • Autor: