krwi grupy definicja
Co to jest grupy krwi. Wyjaśnienie krwi ludzi i zwierząt kręgowych bazujący na kryterium zlepiania.

Czy przydatne?

Co to jest grupy krwi

Co oznacza GRUPY KRWI: mechanizm podziału krwi ludzi i zwierząt kręgowych bazujący na kryterium zlepiania się erytrocytów po zmieszaniu krwi osobników posiadających różne g.k. U człowieka występują następujące ekipy krwi: A, B, AB i 0 (zero), determinowane poprzez allele wielokrotne genu I. Allel i jest recesywny w relacji do pozostałych i nie produkuje antygenów. Ekipa krwi 0 jest kodowana poprzez allel (ii) i jest homozygotą recesywną, ekipa AB ma genotyp (IAIB), ekipa B IBIB albo IBi, a ekipa A IAIA albo IAi. Badanie g.k. dawcy i biorcy jest konieczne przy transfuzjach i jest przydatne przy ustalaniu ojcostwa. Jeśli tata i matka mają grupę krwi 0 (ii), to ich dzieci powinny mieć również grupę krwi 0; jeśli tata ma grupę krwi 0 (ii), a matka A (IAIA albo IAi), to ich dzieci mogą mieć grupę krwi 0 albo A

Czym jest grupy krwi znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gen:
Słownik jednostka dziedziczności zbudowana z odcinka DNA o specyficznym układzie nukleotydów. G. może być zlokalizowany w chromosomie (g. chromosomowy) albo w cytoplazmie (g. pozachromosomowy). Pojedynczy g grupy krwi co to jest.
Co znaczy Geografia Roślin:
Słownik biogeografia grupy krwi definicja.
Co znaczy Glikogeneza:
Słownik glikogenogeneza grupy krwi co znaczy.
Co znaczy Gruczoły Egzokrynowe:
Słownik gruczoły grupy krwi słownik.
Co znaczy Głowotułów:
Słownik ciała szczękoczułkowców (Chelicerata), na przykład pająków, kosarzy, skorpionów, roztoczy, powstały ze zrośnięcia odcinka głowowego z tułowiowym. Na g. występuje sześć par odnóży, cztery pary odnóży grupy krwi znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: