krwi grupy definicja
Co to jest grupy krwi. Wyjaśnienie krwi ludzi i zwierząt kręgowych bazujący na kryterium zlepiania.

Czy przydatne?

Co to jest grupy krwi

Co oznacza GRUPY KRWI: mechanizm podziału krwi ludzi i zwierząt kręgowych bazujący na kryterium zlepiania się erytrocytów po zmieszaniu krwi osobników posiadających różne g.k. U człowieka występują następujące ekipy krwi: A, B, AB i 0 (zero), determinowane poprzez allele wielokrotne genu I. Allel i jest recesywny w relacji do pozostałych i nie produkuje antygenów. Ekipa krwi 0 jest kodowana poprzez allel (ii) i jest homozygotą recesywną, ekipa AB ma genotyp (IAIB), ekipa B IBIB albo IBi, a ekipa A IAIA albo IAi. Badanie g.k. dawcy i biorcy jest konieczne przy transfuzjach i jest przydatne przy ustalaniu ojcostwa. Jeśli tata i matka mają grupę krwi 0 (ii), to ich dzieci powinny mieć również grupę krwi 0; jeśli tata ma grupę krwi 0 (ii), a matka A (IAIA albo IAi), to ich dzieci mogą mieć grupę krwi 0 albo A

Czym jest grupy krwi znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Galaktoza:
Słownik cukier prosty, kluczowy składnik dwucukru laktozy występującego w mleku wszystkich ssaków (Mammalia grupy krwi.
Co znaczy Gruczoły Szczękowe:
Słownik gruczoły skorupowe grupy krwi.
Co znaczy Giardiaza:
Słownik lamblioza grupy krwi.
Co znaczy Gemule:
Słownik przetrwalnikowe gąbek (Porifera), produkowane jesienią. G. zbudowane są ze sponginowej otoczki, niewyspecjalizowanych pełzakowatych komórek (archeocytów) i komórek odżywczych stworzonych z grupy krwi.
Co znaczy Gastrozoid:
Słownik wyspecjalizowany, pozbawiony umiejętności do rozrodu osobnik w kolonii jamochłonów (Coelenterata), odpowiedzialny za zdobywanie i trawienie pokarmu grupy krwi.
  • Dodano:
  • Autor: