grzybice definicja
Co to jest grzybice. Wyjaśnienie zwierząt wywoływane poprzez pasożytnicze grzyby. G. najczęściej.

Czy przydatne?

Co to jest grzybice

Co oznacza GRZYBICE: choroby człowieka i zwierząt wywoływane poprzez pasożytnicze grzyby. G. najczęściej występującymi u człowieka są dermatomikozy, choroby wywoływane poprzez grzyby pasożytujące na skórze (łupież), i g. naskórkowe atakujące naskórek, włosy i paznokcie. Rzadziej występującymi g. są drożdżyce atakujące błony śluzowe płuc, przewodu pokarmowego i nerek. G. można się zarazić od zwierząt albo osób chorych (zakażenie bezpośrednie) albo poprzez elementy, takie jak szczotki do włosów, grzebienie, ręczniki (zakażenie pośrednie)

Czym jest grzybice znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gigantopiteki:
Słownik antropogeneza grzybice.
Co znaczy Gruczoły Jadowe:
Słownik produkujące toksyczne wydzieliny. Mają znaczenie obronne albo powiązane ze zdobywaniem pokarmu. U roślin wykształcone w formie włosków gruczołowych, których komórka szczytowa uformowana jest w formie grzybice.
Co znaczy Ginogeneza:
Słownik postęp komórki jajowej (bez zapłodnienia), wymagający stymulacji poprzez plemnik. Plemnik wnikający do cytoplazmy komórki jajowej pobudza ją do podziałów i rozwoju, po czym degeneruje. W czasie g grzybice.
Co znaczy Głowonogi:
Słownik mięczaków (Mollusca) charakteryzująca się dobrze rozwiniętym mózgiem otoczonym szkieletem chrzęstnym, obecnością ramion otaczających wyodrębnioną głowę i oczu, najlepiej wykształconych spośród grzybice.
Co znaczy Głodowanie:
Słownik organizmów nie będących w stanie hibernacji ( sen zimowy) albo estywacji ( sen letni), charakteryzujący się zachowaniem aktywności ruchowej bez pobierania pokarmu. Jego długość zależy od grzybice.
  • Dodano:
  • Autor: