płaszczowa jama definicja
Co to jest jama płaszczowa. Wyjaśnienie mięczaków (Mollusca) przestrzeń ograniczona fałdem ściany.

Czy przydatne?

Co to jest jama płaszczowa

Co oznacza JAMA PŁASZCZOWA: występująca u mięczaków (Mollusca) przestrzeń ograniczona fałdem ściany ciała, rozrastającym się od strony grzbietowej, ścianą worka trzewiowego i niekiedy ścianą nogi. Ściany j.p. są silnie unaczynione i mogą pełnić funkcje oddechowe

Czym jest jama płaszczowa znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jajorodność:
Słownik forma rozrodu płciowego polegająca na rozwoju jaja w środowisku zewnętrznym, po opuszczeniu dróg rodnych samicy jama płaszczowa.
Co znaczy Jaryzacja:
Słownik zachodzących w roślinach pod działaniem niskiej temperatury, wpływających na tempo rozwoju i kwitnienie roślin; warunkuje kwitnienie i wytworzenie nasion u niemal wszystkich gatunków roślin jama płaszczowa.
Co znaczy Jama Nosowa:
Słownik u kręgowców czworonożnych: przednia część dróg oddechowych; przestrzeń kontaktująca się z jamą gębową i ze środowiskiem zewnętrznym. W obrębie j.n. zlokalizowany jest narząd węchu jama płaszczowa.
Co znaczy Jajożyworodność:
Słownik jajorodności; forma rozrodu płciowego polegająca na wydłużonym okresie rozwoju jaja w drogach rodnych samicy. Konsekwencją j. jest opuszczenie osłon jajowych poprzez osobniki młode wewnątrz organizmu jama płaszczowa.
Co znaczy Jaskra:
Słownik choroba oczu; objawia się podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym spowodowanym utrudnionym odpływem cieczy z oka; nie leczona prowadzi do ślepoty jama płaszczowa.
  • Dodano:
  • Autor: