jamochłony definicja
Co to jest jamochłony. Wyjaśnienie są zwierzęta bezkręgowe obejmujące parzydełkowce (Cnidaria) i.

Czy przydatne?

Co to jest jamochłony

Co oznacza JAMOCHŁONY: nazwą tą określane są zwierzęta bezkręgowe obejmujące parzydełkowce (Cnidaria) i żebropławy (Ctenophora). J. występują w wodach słonych i słodkich. Charakteryzują się promienistą symetrią ciała. Ściana ciała j. zbudowana jest z dwóch warstw komórek, ektodermy i endodermy, oddzielonych bezpostaciową substancją, mezogleą. Wnętrze ciała wypełnia jama chłonąco- -trawiąca (jama gastralna), w obrębie której zachodzi pozakomórkowe trawienie pokarmu. Trawienie wewnątrzkomórkowe dzieje się w komórkach endodermy, wyściełających jamę chłonąco-trawiącą. Wlot do jamy otoczony jest zwykle wieńcem czułków. J. żyją pojedynczo albo kolonijnie. W cyklu życiowym występuje stadium osiadłego polipa i wolno żyjącej meduzy. U niektórych przedstawicieli cykl życiowy może być ograniczony do jednego z wymienionych stadiów. J. rozmnażają się bezpłciowo (poprzez pączkowanie) i płciowo. Częstym zjawiskiem jest metageneza ( przemiana pokoleń u zwierząt). J. reprezentowane są (poprzez około 9 tys. współcześnie żyjących gatunków

Czym jest jamochłony znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jednostka Motoryczna:
Słownik jednostka ruchowa jamochłony co znaczy.
Co znaczy Jądro Migrujące:
Słownik koniugacja jamochłony krzyżówka.
Co znaczy Jama Gastralna:
Słownik jamochłony jamochłony co to jest.
Co znaczy Jelito:
Słownik pokarmowego odpowiedzialny za trawienie i wchłanianie pokarmu; obejmuje j. przednie, środkowe i tylne i podlega podziałowi na kilka dalszych odcinków, których zróżnicowanie uzależnione jest od jamochłony słownik.
Co znaczy Jelitodyszne:
Słownik bezkręgowych, zaliczana do typu przedstrunowców (Protochordata). Ciało j. pokryte jest jednowarstwowym nabłonkiem, ma kształt robakowaty i złożone jest z ryjka, kołnierza i tułowia. Cechami budowy j jamochłony czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: