jamochłony definicja
Co to jest jamochłony. Wyjaśnienie są zwierzęta bezkręgowe obejmujące parzydełkowce (Cnidaria) i.

Czy przydatne?

Co to jest jamochłony

Co oznacza JAMOCHŁONY: nazwą tą określane są zwierzęta bezkręgowe obejmujące parzydełkowce (Cnidaria) i żebropławy (Ctenophora). J. występują w wodach słonych i słodkich. Charakteryzują się promienistą symetrią ciała. Ściana ciała j. zbudowana jest z dwóch warstw komórek, ektodermy i endodermy, oddzielonych bezpostaciową substancją, mezogleą. Wnętrze ciała wypełnia jama chłonąco- -trawiąca (jama gastralna), w obrębie której zachodzi pozakomórkowe trawienie pokarmu. Trawienie wewnątrzkomórkowe dzieje się w komórkach endodermy, wyściełających jamę chłonąco-trawiącą. Wlot do jamy otoczony jest zwykle wieńcem czułków. J. żyją pojedynczo albo kolonijnie. W cyklu życiowym występuje stadium osiadłego polipa i wolno żyjącej meduzy. U niektórych przedstawicieli cykl życiowy może być ograniczony do jednego z wymienionych stadiów. J. rozmnażają się bezpłciowo (poprzez pączkowanie) i płciowo. Częstym zjawiskiem jest metageneza ( przemiana pokoleń u zwierząt). J. reprezentowane są (poprzez około 9 tys. współcześnie żyjących gatunków

Czym jest jamochłony znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jarowizacja:
Słownik jaryzacja jamochłony.
Co znaczy Jaszczurki:
Słownik do gromady gadów (Reptilia) i rzędu łuskonośnych (Squamata). Prymitywne j. reprezentowane są poprzez formy czteronożne, od których wywodzą się formy beznogie. Ciało j. zakończone jest różnie jamochłony.
Co znaczy Jednoliścienne:
Słownik obrębie podgromady okrytozalążkowych (Angiospermae), wytwarzających zarodki z jednym liścieniem. J. mają liście równowąskie, bez ogonka, o unerwieniu równoległym, korzenie wiązkowe, kwiaty jamochłony.
Co znaczy Jajo:
Słownik komórka jajowa jamochłony.
Co znaczy Jesiotrowate:
Słownik podgromady ryb kostnopromienistych (Actinopterygii). Obejmują jesiotry (Acipenseridae) i wiosłonose (Polyodontidae). Szkielet prawie kompletnie chrzęstny, dobrze zachowana struna grzbietowa, głowa z jamochłony.
  • Dodano:
  • Autor: