hiperbola definicja
Słownik Hiperbola definicja. Czym jest w opisie przedmiotu albo zjawiska; 2. krzywa płaska będąca.

Czy przydatne?

Definicja Hiperbola

Co oznacza HIPERBOLA: 1. zwrot stylistyczny opierający na zamierzonej przesadzie w opisie przedmiotu albo zjawiska; 2. krzywa płaska będąca miejscem geometrycznym punktów na płaszczyźnie, dla których różnica odległości od dwóch stałych punktów jest stała

Czym jest Hiperbola znaczenie w Słownik wyrazy H .

Co znaczy Heroina:
Słownik 1. kluczowa bohaterka sztuki, aktorka grająca kluczową rolę; 2. alkaloid, pochodna morfiny, silnie działający narkotyk hiperbola.
Co znaczy Hiacynt:
Słownik 1. roślina cebulkowa z rodz. liliowatych, o kwiatach pięknie pachnących, zgromadzonych w grona; 2. minerał, przezroczysta odmiana cyrkonu barwy żółtej, pomarańczowej, czerwonej albo brunatnej hiperbola.
Co znaczy Herkules:
Słownik 1. w mitologii greckiej jeden z bohaterów o niezwykłej sile fizycznej; 2. chrząszcz z rodz. żukowatych, jeden z największych chrząszczy żyjący w podzwrotnikowej Ameryce Płd hiperbola.
Co znaczy Hora:
Słownik 1. w liturgii rzymskokatolickiej nabożeństwo odprawiane o określonej porze dnia, na przykład nieszpory; 2. taniec rumuński połączony ze śpiewem hiperbola.
Co znaczy Harmonia:
Słownik wzajemne dopełnianie się przedmiotów, elementów, właściwości, zjawisk i tym podobne składających się na estetyczną i zgraną całość; 2. zgodne współżycie, przyjazne relacje, pogodny, przyjazny nastrój hiperbola.
  • Dodano:
  • Autor: