labirynt definicja
Słownik LABIRYNT definicja. Czym jest korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego.

Czy przydatne?

Definicja Labirynt

Co oznacza LABIRYNT: 1. w starożytności: gmach o skomplikowanym układzie sal i korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego pomieszczenia, jak i wyjście na zewnątrz; 2. układ krętych ścieżek okolonych żywopłotem, którego ośrodkiem jest zazwyczaj plac z fontanną albo posągiem; 3. mechanizm mniej albo więcej splątanych dróg, z których tylko jedna prowadzi do celu, służący w badaniach eksperymentalnych procesu uczenia się i rozwiązywania zadań poprzez ludzi i zwierzęta; 4. grzbietowe rozszerzenie jamy skrzelowej u ryb łaźcowatych, gdzie znajdują się silnie pofałdowane płytki kostne połączone z pierwszym łukiem skrzelowym, pokryte obficie unaczynionym nabłonkiem

Czym jest Labirynt znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Lenić Się:
Słownik 1. nie mieć ochoty do pracy, być próżniakiem; 2. okresowo zrzucać wierzchnią powłokę, skórę, pancerz, sierść labirynt co znaczy.
Co znaczy Likwacja:
Słownik rozdzielania się magmy na frakcje ciekłe o różnym składzie chemicznym, zachodzący pod wpływem siły ciężkości; 2. częściowe topienie stopu w celu rozdzielenia jego składników; 3. nierównomierność labirynt krzyżówka.
Co znaczy Licznik:
Słownik 1. przyrząd pomiarowy wskazujący wartość mierzonej wielkości jako rezultat jej sumowania albo całkowania w pewnych odcinkach czasu; 2. w ułamku matematycznym liczba znajdująca się nad kreską ułamkową labirynt co to jest.
Co znaczy Latawiec:
Słownik dziecinna zazwyczaj zbijana z listewek i klejona z papieru, puszczana na sznurku w powietrze; 2. najprostszy statek powietrzny wznoszący się dzięki siły wiatru do znaczących wysokości, stosowany w labirynt słownik.
Co znaczy Laska:
Słownik albo metalowy na końcu zagięty lub skończony ozdobną rączką, wykorzystywany do podpierania się; 2. w architekturze gotyckiej motyw w formie pionowego, wypukłego pręta tworzący z innymi dekoracyjne labirynt czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: