labirynt definicja
Słownik Labirynt definicja. Czym jest korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego.

Czy przydatne?

Definicja Labirynt

Co oznacza LABIRYNT: 1. w starożytności: gmach o skomplikowanym układzie sal i korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego pomieszczenia, jak i wyjście na zewnątrz; 2. układ krętych ścieżek okolonych żywopłotem, którego ośrodkiem jest zazwyczaj plac z fontanną albo posągiem; 3. mechanizm mniej albo więcej splątanych dróg, z których tylko jedna prowadzi do celu, służący w badaniach eksperymentalnych procesu uczenia się i rozwiązywania zadań poprzez ludzi i zwierzęta; 4. grzbietowe rozszerzenie jamy skrzelowej u ryb łaźcowatych, gdzie znajdują się silnie pofałdowane płytki kostne połączone z pierwszym łukiem skrzelowym, pokryte obficie unaczynionym nabłonkiem

Czym jest Labirynt znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Licha:
Słownik 1. gąsienica włochata; 2. szeroki zagon labirynt.
Co znaczy Liniowiec:
Słownik przewozu ładunku albo pasażerów kursujący wg ustalonego rozkładu na regularnej linii żeglugowej; 2. okręt bojowy, silnie uzbrojony i opancerzony, przeznaczony do zwalczania głównych sił floty labirynt.
Co znaczy Ług:
Słownik 1. roztwór wodny wodorotlenku sodowego lub potasowego; 2. podmokła łąka labirynt.
Co znaczy Lewar:
Słownik 1. zakrzywiona rurka, wprowadzona jednym końcem do naczynia, w celu umożliwienia wypływu cieczy; 2. dźwignia do podnoszenia ciężarów labirynt.
Co znaczy Licówka:
Słownik 1. obiekt kamienny albo ceramiczny stosowany do licowania budowli; 2. łania, przewodniczka stada labirynt.
  • Dodano:
  • Autor: