labirynt definicja
Słownik Labirynt definicja. Czym jest korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego.

Czy przydatne?

Definicja Labirynt

Co oznacza LABIRYNT: 1. w starożytności: gmach o skomplikowanym układzie sal i korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego pomieszczenia, jak i wyjście na zewnątrz; 2. układ krętych ścieżek okolonych żywopłotem, którego ośrodkiem jest zazwyczaj plac z fontanną albo posągiem; 3. mechanizm mniej albo więcej splątanych dróg, z których tylko jedna prowadzi do celu, służący w badaniach eksperymentalnych procesu uczenia się i rozwiązywania zadań poprzez ludzi i zwierzęta; 4. grzbietowe rozszerzenie jamy skrzelowej u ryb łaźcowatych, gdzie znajdują się silnie pofałdowane płytki kostne połączone z pierwszym łukiem skrzelowym, pokryte obficie unaczynionym nabłonkiem

Czym jest Labirynt znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Licha:
Słownik 1. gąsienica włochata; 2. szeroki zagon labirynt.
Co znaczy Łaźnia:
Słownik albo cały budynek z urządzeniami do kąpieli w wodzie, parze albo gorącym suchym powietrzu; 2. urządzenie do równomiernego ogrzewania substancji w naczyniach laboratoryjnych za pośrednictwem labirynt.
Co znaczy Łęk:
Słownik tylna część siodła, wygięta do góry; 2. siodło z dwiema kulami: z przodu i z tyłu; 3. łuk; 4. wklęsła część fałdu, której wnętrze zbudowane jest ze skał najmłodszych, w kierunku zewnętrznym zaś labirynt.
Co znaczy Lak:
Słownik się mieszanina kalafonii, szelaku, terpentyny i odpowiedniego barwnika najczęściej czerwonego; formowana w laski albo tabliczki, stosowana do pieczętowania listów i do uszczelniania korków; 2 labirynt.
Co znaczy Łupina:
Słownik zdrewniała powłoka okrywająca owoc albo korzeń jadalny; 2. obiekt konstrukcji w formie cienkiej żelbetowej płyty przestrzennej o pojedynczej albo podwójnej krzywiźnie, wykorzystywany zazwyczaj jako labirynt.
  • Dodano:
  • Autor: