labirynt definicja
Słownik Labirynt definicja. Czym jest korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego.

Czy przydatne?

Definicja Labirynt

Co oznacza LABIRYNT: 1. w starożytności: gmach o skomplikowanym układzie sal i korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego pomieszczenia, jak i wyjście na zewnątrz; 2. układ krętych ścieżek okolonych żywopłotem, którego ośrodkiem jest zazwyczaj plac z fontanną albo posągiem; 3. mechanizm mniej albo więcej splątanych dróg, z których tylko jedna prowadzi do celu, służący w badaniach eksperymentalnych procesu uczenia się i rozwiązywania zadań poprzez ludzi i zwierzęta; 4. grzbietowe rozszerzenie jamy skrzelowej u ryb łaźcowatych, gdzie znajdują się silnie pofałdowane płytki kostne połączone z pierwszym łukiem skrzelowym, pokryte obficie unaczynionym nabłonkiem

Czym jest Labirynt znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Lama:
Słownik 1. tkanina jedwabna przetykana złotem albo srebrem; 2. zwierzę bezrogie z rodz. wielbłądowatych, żyjące w Ameryce Południowej; 3. obrąbek, obszycie, na przykład materiału labirynt.
Co znaczy Licznik:
Słownik 1. przyrząd pomiarowy wskazujący wartość mierzonej wielkości jako rezultat jej sumowania albo całkowania w pewnych odcinkach czasu; 2. w ułamku matematycznym liczba znajdująca się nad kreską ułamkową labirynt.
Co znaczy Łuska:
Słownik kostna albo rogowa lub szeregi zachodzących na siebie płytek pokrywające powierzchnię ciała różnych zwierząt, spełniające rolę ochronną; 2. sucha zewnętrzna okrywa niektórych nasion i owoców; 3 labirynt.
Co znaczy Lak:
Słownik się mieszanina kalafonii, szelaku, terpentyny i odpowiedniego barwnika najczęściej czerwonego; formowana w laski albo tabliczki, stosowana do pieczętowania listów i do uszczelniania korków; 2 labirynt.
Co znaczy Lancet:
Słownik 1. mały nóż chirurgiczny z obosiecznym ostrzem; 2. narzędzie formierskie do naprawiania albo wygładzania małych powierzchni w trudno dostępnych częściach formy labirynt.
  • Dodano:
  • Autor: