łątka definicja
Słownik Łątka definicja. Czym jest wydłużonym, metalicznie lśniącym, regularnie ubarwionym.

Czy przydatne?

Definicja Łątka

Co oznacza ŁĄTKA: 1. owad z rodz. o tej samej nazwie, o ciele smukłym, wydłużonym, metalicznie lśniącym, regularnie ubarwionym niebiesko; 2. w budownictwie ludowym pionowy słup z wyżłobionymi bocznymi rowkami, do których wsuwa się zaciosane bierwiona albo belki

Czym jest Łątka znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Ług:
Słownik 1. roztwór wodny wodorotlenku sodowego lub potasowego; 2. podmokła łąka łątka.
Co znaczy Łupina:
Słownik zdrewniała powłoka okrywająca owoc albo korzeń jadalny; 2. obiekt konstrukcji w formie cienkiej żelbetowej płyty przestrzennej o pojedynczej albo podwójnej krzywiźnie, wykorzystywany zazwyczaj jako łątka.
Co znaczy Lustro:
Słownik pokrytego na spodniej powierzchni warstwą srebra albo aluminium, mająca cecha odbijania znajdujących się przed nią elementów, stosowana jako element toaletowy, do dekoracji wnętrz i tym podobne; 2 łątka.
Co znaczy Łaźnia:
Słownik albo cały budynek z urządzeniami do kąpieli w wodzie, parze albo gorącym suchym powietrzu; 2. urządzenie do równomiernego ogrzewania substancji w naczyniach laboratoryjnych za pośrednictwem łątka.
Co znaczy Lekcja:
Słownik szkolnych albo nauczania prywatnego trwająca zazwyczaj 45 min.; 2. materiał zadany uczniowi do nauczenia się w domu; 3. sposób odczytania tekstu rękopiśmiennego, jeden z wariantów tekstu; 4. fragment łątka.
  • Dodano:
  • Autor: