polewa definicja
Słownik Polewa definicja. Czym jest którą się pokrywa wybrane towary ceramiczne dla powiększenia.

Czy przydatne?

Definicja Polewa

Co oznacza POLEWA: 1. lśniąca, przezroczysta albo matowa, barwiona powłoka, którą się pokrywa wybrane towary ceramiczne dla powiększenia wytrzymałości mechanicznej i odporności tych wyrobów na działanie czynników chemicznych albo dla uzyskania efektu estetycznego; 2. emalia na naczyniach metalowych; 3. lukier albo inna zastygająca masa na wyrobach cukierniczych, lodach, pieczywie

Czym jest Polewa znaczenie w Słownik wyrazy P .

Co znaczy Podmiot:
Słownik zdania, imienna ekipa wyrazowa nazywająca element, o którym się w zdaniu orzeka, połączona związkiem zgody z orzeczeniem; 2. osoba poznająca, przeżywająca, działająca; 3. osoba fizyczna albo prawna polewa.
Co znaczy Pierzysko:
Słownik 1. pierzasty wierzchołek niektórych traw i zbóż; 2. pióra przymocowane do strzały łuczniczej, nadające jej w locie ruch wirowy polewa.
Co znaczy Pocztowy:
Słownik 1. związany z pocztą, na przykład znaczek; 2. związany z pocztem, na przykład sztandarowym polewa.
Co znaczy Północ:
Słownik kulminacji Słońca; 2. chwila, od której rozpoczyna się doba; dwunasta godzina w nocy; 3. jedna z czterech stron świata, którą wyznacza przeciwległy do południa pkt. sfery niebieskiej; 4. północna polewa.
Co znaczy Podkręcić:
Słownik obracając jakiś system, podnieść coś w górę, sprawić, iż coś się nawinie, naciągnie; kręcąc coś, zagiąć w górę; 2. przynaglić kogoś do szybszego działania, do lepszej pracy, udzielając napomnienia polewa.
  • Dodano:
  • Autor: