bąblowica definicja
Co to jest Bąblowica. Co oznacza granulosus i Echinococcus multilocularis. Mogą je przenosić psy.

Czy przydatne?

Definicja Bąblowica

W diecie zastosowanie bąblowica: Bąblowica - może być spowodowana poprzez Echinococcus granulosus i Echinococcus multilocularis. Mogą je przenosić psy, lisy, owce, świnie. Zakażenie dzieje się drogą kropelkową i poprzez przewód pokarmowy. Następnie drogą krwionośną dostaje się do wątroby, czasem do płuc, nerek, o.u.n. Symptomy zależą od umiejscowienia. Regularnie występuje eozynofilia. Leczenie: regularnie jest chirurgiczne, a prócz tego farmakologiczne

Czym jest Bąblowica znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Brodawka:
Słownik ogólna nazwa niewielkiej (w relacji do rozmiarów ciała) i na ogół wyraźnie odgraniczonej wyniosłości na powierzchni ciała albo narządu zwierzęcia, o różnym pochodzeniu i funkcji, na przykład bąblowica.
Co znaczy Biografie Dziecięce:
Słownik dzienniki rozwoju dzieci prowadzone poprzez psychologów, najczęściej na podstawie obserwacji własnych dzieci; na ich podstawie powstawały pierwsze prace z zakresu psychologii rozwojowej, które bąblowica.
Co znaczy Bakterioliza:
Słownik zdarzenie opierające na uszkodzeniu albo rozpuszczeniu komórki bakteryjnej w konsekwencji działania czynników chemicznych, fizycznych albo biologicznych; do czynników biologicznych zalicza się na bąblowica.
Co znaczy Błonnik:
Słownik polisacharyd strukturalny (? wielocukry) zbudowany z powtarzających się jednostek glukozy połączonych ? wiązaniami ß-1,4-glikozydowymi, kluczowy składnik ścian komórkowych roślin; cząsteczki c bąblowica.
Co znaczy Blednica:
Słownik Blednica - dawna nazwa niektórych typów niedokrwistości (szczególnie u młodych kobiet bąblowica.
  • Dodano:
  • Autor: