balkonik definicja
Co to jest Balkonik. Co oznacza do edukacji chodzenia. W zależności od stopnia niesprawności.

Czy przydatne?

Definicja Balkonik

W diecie zastosowanie balkonik: Balkonik - podpórka wykorzystywana chorym z niedowładem i do edukacji chodzenia. W zależności od stopnia niesprawności stosuje się różne typy balkoników: a) balkoniki wysokie,z podparciem pod pachami, z czterema punktami podparcia (dla pacjentów z niedowładami znacznego stopnia), b) b. z podparciem na dłonie (dla chorych z osłabioną czynnością kończyn dolnych, a niezłą sprawnością rąk). Ten rodzaj podpórek może mieć cztery punkty podparcia (dwa przednie zakończone kółkami, a dwa tylne zabezpieczone gumowymi nakładkami) albo trzy punkty podparcia na kółkach, ale z hamulcem ręcznym. W zależności od potrzeb chorego mogą być dodatkowo zaopatrzone, na przykład w siedzisko, regulowany pulpit itp

Czym jest Balkonik znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Barwniki:
Słownik barwniki, stałe substancje barwne, nieorganiczne albo organiczne (? chromogen), w znaczeniu biologicznym naturalnie występujące w organizmach żywych (? chromatofory), odpowiedzialne za ich balkonik.
Co znaczy Brodawka:
Słownik ogólna nazwa niewielkiej (w relacji do rozmiarów ciała) i na ogół wyraźnie odgraniczonej wyniosłości na powierzchni ciała albo narządu zwierzęcia, o różnym pochodzeniu i funkcji, na przykład balkonik.
Co znaczy Badanie Scyntygraficzne:
Słownik scyntygraficzne - badanie oparte na zjawisku zmienionego wychwytywania (wzmożonego albo osłabionego) poprzez chorobowo zmienione tkanki dożylnie podanego radio­zotopu o krótkim czasie rozpadu balkonik.
Co znaczy Blizna:
Słownik Blizna - ostateczny rezultat gojenia się rany; wypełnienie ubytku w tkance zbitą i słabo unaczynioną tkanką łączną balkonik.
Co znaczy Bioenergia:
Słownik rezerw energetycznych w organizmie, które mogą być przekazywane w celu wyrównywania ich niedoboru albo zachwianej równowagi. Bioenergoterapia jest rodzajem psychoterapii przekazywanej choremu bez balkonik.
  • Dodano:
  • Autor: