molekularna biologia definicja
Co to jest Biologia molekularna. Co oznacza zjawiska i mechanizmy życiowe na poziomie cząsteczkowym.

Czy przydatne?

Definicja Biologia molekularna

W diecie zastosowanie biologia molekularna: Biologia molekularna - edukacja multidyscyplinarna badająca zjawiska i mechanizmy życiowe na poziomie cząsteczkowym, między innymi integrację struktury i funkcji białek, kwasów nukleinowych, dziedziczenie cech na poziomie molekularnym; termin b. m. wprowadzili Astbury w 1950 roku i Weiss w 1953 roku; jedną z dziedzin b. m. jest ? inżynieria genetyczna; b. m. łączy biochemię, biofizykę, genetykę molekularną, immunologię, krystalografię i sporą część mikrobiologii

Czym jest Biologia molekularna znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Balsam:
Słownik roztwór żywic w olejkach eterycznych, nierozpuszczalny w wodzie, o aromatycznej woni, gorzkim smaku, wydzielany poprzez rośliny, w szczególności tropikalne; służący w perfumerii jako utrwalacz biologia molekularna.
Co znaczy Bańki:
Słownik opierający na przystawianiu do skóry baniek, których wnętrze, ogrzane pł­mieniem spirytusowym, zawiera rozrzedzone powietrze. Zabieg ten wykonuje się tylko na zlecenie lekarza, najczęściej w biologia molekularna.
Co znaczy Bliźnięta Dwujajowe:
Słownik które powstają z dwóch jaj zapłodnionych wieloma plemnikami, wobec czego stopień ich podobieństwa genetycznego jest taki, jak w każdej innej parze rodzeństwa, mogą także być odmiennej płci biologia molekularna.
Co znaczy Biorytm:
Słownik Biorytm - cykliczne zmiany w funkcjach organizmu uzależnione od rytmu zmian czynnika środowiskowego (na przykład światła, temperatury) albo od wewnętrznego systemu sterującego biologia molekularna.
Co znaczy Beztlenowce:
Słownik anaeroby, organizmy oddychające w sposób beztlenowy (? oddychanie beztlenowe), zdolne do życia w warunkach braku tlenu; wyróżnia się b. bezwzględne (obowiązkowe), niezdolne do życia w obecności tlenu biologia molekularna.
  • Dodano:
  • Autor: