biopsja definicja
Co to jest Biopsja. Co oznacza badania mikroskopowego. Materiał pobiera się dzięki różnego rodzaju.

Czy przydatne?

Definicja Biopsja

W diecie zastosowanie biopsja: Biopsja - jedna z metod pobierania materiału z tkanek do badania mikroskopowego. Materiał pobiera się dzięki różnego rodzaju szczypczyków chwytnych, ścinających pętli albo skalpelem. Stosowana jest także sposób pobrania materiału do badania dzięki odpowiedniej igły. Bazuje ona na nakłuciu tkanek zmienionych i pobranie ich poprzez wessanie do strzykawki. To jest jedna z sugerowanych metod pod warunkiem dobrej znajomości techniki wykonywanego zabiegu. Metodę tę tytułujemy oligobiopsją. Istnieje ponadto tak zwany oligobio-psja wiertarkowa, realizowana dzięki grubej, prosto ściętej igły, osadzonej na wiertarce dentystycznej. Ta sposób jest stosowana do pobierania materiału do badania mikroskopowego z części kostnych

Czym jest Biopsja znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Błony Płodowe:
Słownik Błony płodowe - dwie warstwy tkanek tworzących ścianę worka owodnio-wego. Wewnętrzna warstwa zwana jest owodnią, a zewnętrzna - kosmówką biopsja.
Co znaczy Błona Dopochwowa:
Słownik odmiennie kapturek dopochwowy, firmowa nazwa: krążek Proven) jeden z mechanicznych środków antykoncepcyjnych, dający również częściową ochronę przed zakażeniem poprzez kontakt płciowy; to jest biopsja.
Co znaczy Badanie Krwi:
Słownik czynność mająca na celu wykrycie zaburzeń w składzie komórkowym i wykrycie patologii komórek krwi, jak także obecności ustalonych substancji w osoczu; obejmuje badanie cytologiczne, enzymatyczne, na biopsja.
Co znaczy Butwienie:
Słownik Butwienie - rozkład szczątek roślinnych wywołane działaniem bakterii i grzybów w obecności tlenu biopsja.
Co znaczy Bladość:
Słownik skóry może być symptomem niedokrwistości. Obserwuje się wtedy blade małżowiny uszne, blade wargi i błony śluzowe j. ustnej. Bladość może być także wywołana niedoborem barwnika skóry. co występuje u biopsja.
  • Dodano:
  • Autor: